DSC 5908
„Europo nie możesz żyć bez Boga…”
15 grudnia 2017
O Mądrości…
17 grudnia 2017

Adwentowe spotkanie Czcicieli

SAM 0455

Kraków, Lotnicza. Dnia 12.12.2017 r. odbyło się kolejne spotkanie grupy modlitewnej Czcicieli Ducha Świętego. Po krótkim, modlitewnym zatrzymaniu się nad perykopą ewangeliczną na najbliższą niedzielę, dotyczącą świadectwa danego o sobie samym oraz o Jezusie przez Jana Chrzciciela, odmówiliśmy Koronkę do Ducha Świętego. Po przejściu na Zgromadzenie, przy uroczyście przystrojonym stole, wspólnie zastanawialiśmy się nad głęboką wymową łamania się wigilijnym opłatkiem.

Bo przecież Chrystus nie narodził się tylko 2 tysiące lat temu w Betlejem, ale rodzi się każdego roku w naszych sercach, aby w nich zamieszkać. Tylko od nas zależy, czy przygotujemy mu miejsce. Obecność Boga-człowieka w ubogiej stajence, wśród bydląt i pasterzy zaprzecza tym wszystkim, co uważają, że trzeba wszystko mieć, żeby być szczęśliwym. Jezus rodząc się w nędzy pokazuje nam jak żyć. Pokazuje, że mimo bólu, smutku i cierpienia – można żyć radośnie, ufnie, w miłości. Mówi nam wszystkim, że kocha każdego bez wyjątku. Daje nadzieję, którą mamy wziąć na każdy dzień naszego życia. Stanowimy jedną rodzinę, żyjemy obok siebie, próbujmy więc wciąż na nowo zobaczyć Chrystusa w drugim człowieku i dzieląc się opłatkiem w swoich domach postarajmy się, aby tej nocy przy wigilijnym stole tyle Boga było, by żadne serce nie cierpiało z głodu.

Podczas spotkania okazało się też, że w różnych rejonach Polski są inne zwyczaje związane z obchodem Świąt Bożego Narodzenia, a każdy z nich niesie w sobie głęboką symbolikę chrześcijańskiej prawdy.

Spotkanie zakończyły wspólne z siostrami Nieszpory.

Następne spotkanie 20.01.2018 r. Zapraszamy na kolędowanie Dzieciątku Jezus.

s. Petra CSS