Świąteczne życzenia w Busku Zdroju
21 grudnia 2016
Premiera „Jasełek” w Proszowicach
23 grudnia 2016

Akcja „Robótka 2016” w naszym krakowskim przedszkolu

Kraków. Rok 2016/2017 został przez MEN ogłoszony Rokiem Wolontariatu, w którym podstawowym celem jest wychowanie do wartości. Warto ukazywać dzieciom piękno bezinteresownej służby i wychowywać je do umiejętności dostrzegania drugiego człowieka, szczególnie tego samotnego, chorego czy starszego.

Dzieci z grupy 5- i 6-latków naszego krakowskiego przedszkola wzięły udział w Akcji „Robótka 2016”, która pozwoliła nam w taki dziecięcy, prosty sposób wyjść do drugiego człowieka. Wspólnymi siłami dzieci wykonały prawie 80 kartek świątecznych. Następnie każde dziecko podpisało życzenia ciesząc się i niejednokrotnie głośno krzycząc: ja teraz piszę do Pawełka, a ja do pani Janiny… Kolejnym etapem tej akcji było pakowanie kartek z życzeniami oraz wyjście na Pocztę. Akcja „Robótka” trwała około 3 tygodni, a zaczęła się w domu każdego dziecka, gdyż to właśnie z rodzicami miały one wybrać jedną osobę niepełnosprawną i zaadresować swoją kopertę. W tym roku nasza Akcja objęła nie tylko dzieci niepełnosprawne z Domu Pomocy Społecznej dla dzieci w Niegowie. Kartki z życzeniami powędrowały również do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Dom Ojca Gwidona” w Pacanowie oraz do Domu Opieki w Leżajsku. Codziennie pamiętamy w modlitwie porannej o osobach, do których wysłaliśmy życzenia.

Akcja „Robótka 2016” wywołała wiele radości na twarzach i w sercach dzieci biorących w niej udział. Mogliśmy wszyscy bardzo osobiście zrozumieć słowa: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” (Dz 20, 35). Zachęcamy wszystkich do otwierania swoich serc dla innych, czasami trzeba naprawdę niewiele by sprawić komuś radość.
Dziękuję rodzicom, którzy już kolejny rok wspomogli akcję i dzieciom za tak entuzjastyczną oraz piękną postawę.

s. Pia CSS

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz