Czciciele Ducha Świętego z Lublina pielgrzymują
2 listopada 2018
Kieleckie rekolekcje dla maturzystów
7 listopada 2018

„Allsaints CHALLENGE”

Ustka. 31 października z inicjatywy sióstr duchaczek: s. Heleny i s. Dominiki, w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się zabawa: „Allsaints CHALLENGE”.

Podczas długiej przerwy uczniowie dostali zadanie odnalezienia na terenie szkoły 7 „świętych”. Uczestnicy zabawy znajdując „świętego” mieli wykonać selfie z każdym z Nich, następnie przeczytać informacje kim są i przybiec w jak najkrótszym czasie do komisji. Tam po pokazaniu zdjęć i podzieleniu się zapamiętaną wiedzą, uczniowie zostali zapisani na kartach konkursowych, z których już wkrótce wyłonimy 10 ZWYCIĘZCÓW. W ten sposób przerwa zamieniła się w czas obcowania ze  świętymi, czas wielkiej radości.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu zabawy, samym „świętym” za bycie z nami, oraz wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowanie woleli taką zabawę niż „cukierek czy psikus”.

Tak o celu zabawy mówi s. Dominika (jedna z organizatorek):

Zaproponowałyśmy „zabawę” mającą na celu, nie tylko wzbudzić zaciekawienie świętymi postaciami, które zostały wykorzystane w tegorocznej edycji, ale również wzbudzić pragnienie bycia przy nich posiadając nawet swoje zdjęcie z nimi.