Dzień Patrona w Przedszkolu w Lublinie
9 lutego 2016
Czas Wielkiego Postu
10 lutego 2016

Bóg jest dobry

Międzybrodzie Bialskie. W dniach od 20 do 24 stycznia 2016 r.  odbyły się rekolekcje dla dziewcząt połączone z zimowym wypoczynkiem, możliwością nauki jazdy na nartach i wędrowaniem po zaśnieżonych Beskidach.

Temat rekolekcji związany był z hasłem Roku Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec”. Był on zgłębiany poprzez rozważanie Słowa Bożego, a zwłaszcza przypowieści o miłosiernym Ojcu. Poprzez sakrament pokuty, adorację Jezusa
i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dziewczęta doświadczyły łaski Bożej obecności i Bożego miłosierdzia (można się o tym przekonać czytając świadectwa dziewczyn). Poprzez konferencję ks. Piotra Rajdy można też było na nowo odkryć w swoim życiu prawdę jak dobry jest Bóg.
Wśród uczestniczek były uczennice, studentki i nauczycielki, które przyjechały do Międzybrodzia po to także, aby odpocząć i nabrać sił przed nowym semestrem. Dzięki uprzejmości instruktorek narciarstwa z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” (bardzo im za to dziękujemy) dziewczyny miały możliwość zakosztować nauki jazdy na nartach (zdecydowana większość pierwszy raz założyła narty na nogi). Zimowa aura sprzyjała nie tylko jeździe na nartach ale także górskim wędrówkom. Dlatego wyprawa się na Żar była okazją, aby podziwiać piękno gór w zimowej szacie.

Podsumowaniem tych dni niech będą wypowiedzi samych uczestniczek rekolekcji:
* „Do tej pory brakowało mi bliskiego kontaktu z Panem Bogiem i czasu do zastanowienia się co działo się wokół mnie i we mnie. Odnalazłam ten czas tutaj, podczas Adoracji czwartkowej. Pozwoliło mi to dobrze przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania. Doznałam ogromnego wyzwolenia, pokoju serca. Dzięki temu nie opuszczam sióstr z niepokojem, ale pełna nadziei na nowe, lepsze ‘jutro’. Doświadczenie Bożej obecności, pewność, że zawsze będzie po mojej stronie, że zawsze mnie po prostu kocha bezgranicznie, pozwala mi odważnie patrzeć w przyszłość, co do tej pory było niezwykle trudne, jeśli nie niemożliwe.”

* „Każdy dzień przynosił coś nowego, jakieś inne doświadczenia, może drobne, jakieś małe, ale także takie, które dały mi do myślenia, zastanowienia – Pan Bóg zna nas najlepiej: dał takie doświadczanie, można powiedzieć ‘trafił w dziesiątkę’.”

* „Skorzystałam z wygłoszonej konferencji, z czasu adoracji Najświętszego Sakramentu, z czasu wspólnej wędrówki.”

* „Podobały mi się adoracje, kręgi biblijne, rozmowy i narty. Cieszę się, że mogłam poznać dziewczyny ‘katolki’, które pomimo tego, że widziałam po raz pierwszy, były jak starsze siostry. Wszystko złożyło się na owocne rekolekcje, które na pewno zapamiętam do końca życia. (…) Te rekolekcje pomogły mojej wierze ruszyć
z miejsca, pokazały mi możliwości jej rozwoju, których tak długo szukałam. (…) Trudne dla mnie były niektóre momenty na adoracji. Czasem nie potrafiłam się skupić, czasem nie chciałam słyszeć tego, co chce mi przekazać Pan. Jednak
z każdym razem było mi łatwiej, wiedziałam, że Bóg coś zmienia w moim życiu.”

* „Skorzystałam z możliwości wyciszenia się, skupienia na modlitwie i refleksji. Satysfakcjonująca była możliwość dyskutowania w kręgu biblijnym – wymiana myśli i sposobów interpretacji. Skorzystałam też z okazji nauki jazdy na nartach.”

s. Boguchwała CSS