biblia
Przyjdźcie do Mnie wszyscy…
6 lipca 2014
biblia
…byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy…
20 lipca 2014

Boże Ciało w niedzielę

W niedzielę dnia 22 czerwca 2014 roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Podolu w rzymsko-katolickiej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP odbyła się uroczysta procesja ulicami Pisarówki.  Boże Ciało obchodzone jest na Ukrainie w niedzielę, ponieważ czwartek jest państwowym dniem pracy i wierzący katolicy nie mogliby uczestniczyć w Eucharystii czy w procesji.

Tradycyjna eucharystyczna procesja odbyła się po Mszy świętej i po przypisanej modlitwie o pokój na Ukrainie. Eucharystię sprawował i homilię wygłosił nasz proboszcz Ks. Roman Kaźmierczak. Procesja wraz ze śpiewem parafialnego chóru odbyła się do czterech ołtarzy przygotowanych przez wspólnoty: Domowy Kościół, Żywy Różaniec, chór i młodzież. Świętowanie trwało tylko trzy i pół godziny, ale nikt nie zrezygnował z procesji.

„Nie tak dawno świętowaliśmy dzień Pierwszej Komunii św. dziesięciorga dzieci z Pisarówki, a dziś przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.” Tak rozpoczął homilię Ksiądz proboszcz, który mówił o Jezusie obecnym w Eucharystii i o tym, że nic nam nie grozi, żadne niebezpieczeństwo, żaden lęk, jeśli w swoim sercu mamy żywego Pana Jezusa.

Ostatni ołtarz przygotowany przez młodzież z opiekunem Ks. Jarosławem Piastą był przy Domu Obrony Życia. Zakończenie modlitewnej procesji było w kościele parafialnym, gdzie zaśpiewano hymn Te Deum w języku ukraińskim. Siostra Milena i siostra Stefania pomagały dziewczynkom w sypaniu kwiatków, również ułożone kwiaty w kościele parafialnym są zasługą utalentowanej Siostry Mileny.

Cieszymy się, że żywy i prawdziwy Bóg obecny w Najświętszym Sakramencie jest z nami i w nas. Sława Jzusu Chrystu! Niech będzie pochwalone prawdziwe Ciało i Krew Pana naszego Jezusa Chrystusa!

Napisała: siostra Stefania Maksymów CSS