Styczniowe rekolekcje
8 stycznia 2020
34 rocznica narodzin dla Nieba
17 stycznia 2020

Budowa nowego „Domu Ojca Gwidona”

Dom Ojca Gwidona” w Pacanowie, pod nazwą Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, a wcześniej – Dom Dziecka – istnieje od 1991 roku.

Siostry przez wiele już lat z wielką miłością i troską pochylają się nad wychowaniem dzieci, które nie doświadczyły miłości i ciepła rodzinnego. To codzienne realizowanie charyzmatu Założyciela Ojca Gwidona z Montpellier i naśladowanie samego Jezusa Chrystusa w Jego Miłości Miłosiernej.

„Dom Ojca Gwidona” cieszy się Bożym błogosławieństwem i ludzką serdecznością. Jest wiele osób o szerokim i otwartym sercu, które dzielą się tym co posiadają, wspierają naszą placówkę modlitwą, ofiarą, swymi dobrami i życzliwością.

Obecnie staramy się poprawić warunki mieszkaniowe naszym podopiecznym, stąd Zarząd Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego podjął decyzję o wybudowaniu nowego domu dla dzieci, który będzie spełniał obecnie wymagane standardy. Prace budowlane są w toku. To wielkie przedsięwzięcie i wyzwanie, dlatego ufamy, że tylko z pomocą Bożą oraz ludzką, możemy sprostać tym zadaniom. Mamy nadzieję, że znajdą się osoby o wielkim i wrażliwym sercu, które dołożą swą cegiełkę do budowy domu, że podzielą się swymi dobrami. Bardzo pragniemy, aby obecni wychowankowie i ci, którzy kiedyś będą mieszkać w tym domu, mogli szczęśliwie wzrastać i rozwijać się w lepszych warunkach oraz spełniać swoje marzenia.

Przeżywając Rok Jubileuszowy 800 lecie posługi Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego na Ziemiach Polskich, ogarniamy szczególną modlitwą wszystkich naszych DOBRODZIEJÓW duchowych i materialnych. Życzymy, aby dobry Bóg im błogosławił i udzielał hojnie darów Ducha Świętego.

Zapraszamy na stronę www.domojcagwidona.pl

Na zdjęciach można zobaczyć poszczególne etapy budowy, obecny stan oraz wizualizację ukończonego budynku.

s. Dobromiła Kurek CSS