Gwidonowe dzieło w Matemblewie
7 lutego 2019
Ferie z Jezusem
23 lutego 2019

Chmielnickie Płomyki Ducha Świętego – kartka z kalendarza

CHMIELNICKIE PŁOMYKI DUCHA ŚWIĘTEGO W „POLACH NADZIEI”

Płomyki Ducha Świętego z Chmielnika przyłączyły się do kampanii „Pól Nadziei”. Wszelkie podejmowane w niej akcje mają na celu wspieranie hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach i uwrażliwienie dzieci i młodzieży na cierpienie człowieka.
Deklaracja o włączeniu się grupy Płomyków Ducha Świętego została podpisana przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Chmielniku, a koordynatorem jest s. Konstancja Piskor.

  • Na zdjęciu główne reprezentantki kampanii Pól Nadziei w bluzach „Młodzi Miłosierni” z s. Konstancją. Żonkile są ogólnopolskim symbolem tej kampanii.

 

 

 

 

 

 

BŁ. O. GWIDON Z MONTPELLIER I ŚW. MATKA TERESA Z KALKUTY U PŁOMYKÓW DUCHA ŚWIĘTEGO

Na spotkaniu Płomyki Ducha Świętego mogły uwrażliwić się na potrzeby chorych i cierpiących oraz poznać swoje własne możliwości pomocy bliźnim. Dlatego niezbędną była w tym obecność bł. O. Gwidona i św. Matki Teresy – wielkich nauczycieli miłowania i pielęgnowania chorych i ubogich. Dzieci mogły przy nich „poćwiczyć” uczynki miłosierdzia. Choć to tylko próby, to okazały się dla nich dużym przeżyciem i doświadczeniem, że służenie choremu nie jest łatwe.

Na koniec wszyscy mogli poćwiczyć bandażowanie osoby w potrzebie. Głównym pacjentem zechciał być Jakub, którego prawie w całości dzieci zabandażowały.  Zdjęcia wykonywała s. Konstancja – prowadząca spotkanie.

Na zdjęciach:

  • Na zdjęciu bł. O. Gwidon (Paweł) uczy przyodziewać nagiego (Karol).
  • Wiktoria próbuje podać pić leżącemu choremu (Michał).
  • Kuba uczy się karmienia osoby leżącej (Filip).
  • Święci uczą jak odwiedzać chorego, by było mu miło.