Duch Święty w życiu Maryi
21 listopada 2016
Okna Życia – warto wiedzieć!
22 listopada 2016

Chrystus Królem

Kraków. 19 listopada 2016 roku siostry z naszej wspólnoty wybrały się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, by uczestniczyć wraz z pielgrzymami z całej Polski w uroczystościach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W obchodach tego wydarzenia uczestniczyły władze duchowne: Zespół Komisji Episkopatu Polski, Prymas Polski Wojciech Polak, liczni biskupi, a także przedstawiciele rządu polskiego na czele z prezydentem Andrzejem Dudą.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 nabożeństwem o Miłosierdziu Bożym, następnie konferencje wygłosił bp Roman Pindel. Eucharystia koncelebrowana odbyła się o godzinie 12:00 pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza metropolity krakowskiego. W czasie mszy świętej homilię wygłosił bp Andrzej Czaja, który powoływał się m. in. na słowa papieża Franciszka: „Zbawienie nie zaczyna się od wyznania królewskości Chrystusa, ale od naśladowania dzieł miłosierdzia, przez które On zrealizował Królestwo. (…)”
Po komunii świętej w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wobec wszystkich zgromadzonych odczytał tekst Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Zatem pozwólmy Chrystusowi królować w naszych sercach, kontynuujmy Jego posłannictwo w świecie. Jezus czynił i nadal czyni miłosierdzie przez ludzi, którzy Mu dają dostęp do siebie.

s. Kamila CSS