Niebiescy przyjaciele
1 listopada 2013
biblia
Przyjął Go rozradowany
3 listopada 2013

Co słychać w Chmielniku?

Tradycyjnie młodzież ze świetlicy Caritas pod opieką s. P. Gracjany Pawełczak i p. Iwony Fryt sprzedawała kremówki z racji XIII Dnia Papieskiego. Następnego dnia młodzi mogli spróbować swoich sił na kręgielni w Kielcach.

Kolarze uczcili bł. Jana Pawła II rajdem do Gnojna, rodzinnej parafii bł. Zofii Czeskiej, Założycielki Sióstr Prezentek. W pielgrzymce rowerowej zorganizowanej przez ks. Piotra Grabarza wzięła udział także s. Dorota Raźny. W Gnojnie pielgrzymi zapoznali się z życiorysem nowej Błogosławionej, ucałowali jej relikwie i odmówili różaniec.

Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci. W poniedziałek w Dzień Nauczyciela s. Felicja Urban i s. Dorota Raźny poszły z dziećmi ze scholii dziecięcej i Płomyków Ducha Świętego do lasu „na piaski”. Wspólne pieczenie kiełbasek, gry i zabawy zintegrowały zarówno dzieci jak i rodziców.

Najmłodsi pamiętali o bł. Janie Pawle II , ofiarując mu własnoręcznie wykonaną różę w czasie nabożeństwa różańcowego 22.10.2013 r. – w dzień Jego wspomnienia.

Tydzień Misyjny uczciliśmy odmawiając różaniec za misjonarzy w języku kirundi, łacińskim, włoskim, angielskim i czeskim. Dzieci z Płomyków Ducha Świętego ubrane w kolorowe pelerynki przy każdej dziesiątce różańca przypinały nazwę danego kontynentu na mapie świata. Szczególną modlitwą otoczyliśmy naszą siostrę Benedyktę Szwarczyńską pracującą na misjach w Burundii, która pochodzi z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku.

Dzieci zrobiły również różańce, które pojadą do Peru do kaplicy Matki Bożej Różańcowej.