P1050915
Duch Święty w życiu bł. Jose Sancheza del Rio
15 lutego 2017
Młodzi Miłosierni dla Pawła
15 lutego 2017

Czciciele Ducha Świętego pochyleni nad Słowem Bożym

SAM 7595

Kraków. Dnia 14.02.2017r. odbyło się kolejne spotkanie grupy modlitewnej Czcicieli Ducha Świętego. Po krótkim, modlitewnym zatrzymaniu się nad perykopą ewangeliczną na najbliższą niedzielę dotyczącą trudnej umiejętności przebaczania i miłości nieprzyjaciół, odmówiliśmy Koronkę do Ducha Świętego w intencji uproszenia daru nowych powołań zakonnych i daru mądrości i roztropności w postępowaniu drogą rad ewangelicznych.

Ks. Prof. Stanisław Wronka kontynuował rozważanie dalszego fragmentu Ewangelii św. Łukasza 5, 12-16 dotyczącego uzdrowienia trędowatego. Jedną z refleksji nad tym wydarzeniem była ta, dotycząca tzw. „sekretu mesjańskiego” – celowego uciekania Pana Jezusa przed tymi, którzy niewłaściwie rozumiejąc Jego misję, pragnęli uczynić z Niego ziemskiego króla i władcę Izraela, który wyzwoli naród spod rzymskiej okupacji. Na uwagę zasługuje też fakt, jak bardzo Jezus cenił sobie modlitwę, która w wirze codziennych dni nadawała Jego życiu właściwy kierunek, utrzymywała w jedności z Ojcem, którego wolę przyszedł pełnić na ziemi.

Zakończeniem dzisiejszego spotkania była wspólna modlitwa z siostrami w kaplicy – Nieszpory. Zapraszamy na kolejne spotkanie 14.03.2017 r.

s. Petra CSS