Wielkanoc przy „Gwidonowym oknie”
13 kwietnia 2020
Klasztorne maszyny poszły w ruch
16 kwietnia 2020

Dar dziecięcego serca

Wielki Post w Przedszkolu bł. Ojca Gwidona w Krakowie to dla dzieci i ich rodzin szczególny czas zadumy, wpatrywania się w krzyż, słuchania Słowa Bożego i uczynków miłosierdzia.

W tym roku ten czas wspólnego przeżywania Wielkiego Postu był krótszy… Już od 12 marca, mimo iż przedszkole pełniło nadal funkcje opiekuńcze, dzieci przestawały przychodzić i przeżywanie ostatnich tygodni Wielkiego Postu zostało zamknięte w domowych wspólnotach. Jednak zanim zamknięto przedszkola zdążyliśmy przygotować dla ubogich niespodziankę – nasz wielkopostny czyn miłosierdzia.

Dzieci z najstarszej grupy w przedszkolu przynosiły do kącika modlitwy, gdzie stała skrzynka z napisem „Jałmużna wielkopostna”, słodycze. Starszaki świadomie rezygnowały ze zjedzenia ulubionego cukierka, a czasem prosiły rodziców, żeby zamiast kupić im coś słodkiego, kupili coś do naszej skrzynki. Pomimo krótkiego czasu, skrzynka szybko się napełniła.

Niestety dzieci nie mogły samodzielnie obdarować tymi słodyczami ludzi potrzebujących, ale w ich imieniu zrobiły to ich Siostry nauczycielki. Panowie, którzy na co dzień korzystają z pomocy Sióstr w domu zakonnym przy ul. Lotniczej, w Poniedziałek Wielkanocny zostali obdarowani słodyczami od dzieci. Piękne jest obdarowywanie… Piękne są oczy, w których pojawia się wzruszenie i wdzięczność. Nasi Panowie sami również powiedzieli, że podzielą się darami z innymi.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za otwarte i hojne serca oraz wspólne przeżycie Wielkiego Postu i radości ze Zmartwychwstania Jezusa!

s. Pia CSS