002
„Przy żłobku Pana w Betlejemie”
23 stycznia 2017
Kolędowa wspólnota radości w Nowym Targu
24 stycznia 2017

DLA STUDENTÓW – Nowa Forma Zaufania

Dnia 17-18.01. w Bydgoszczy, odbyły się warsztaty akademickie pt.: Nowa Forma Zaufania. Skierowane były one do studentów, którzy – przygnieceni sesją – pragnęli choć na chwilę zaczerpnąć „DUCHA” na niniejszym spotkaniu. Vincentyńskie Duszpasterstwo Akademickie zaprosiło mnie na „Stryszek” (salka akademicka), aby zatrzymać się nad tajemnicą Ducha Świętego.

Nie było to łatwe wyzwanie… otóż wiedziałam, że obecni w większości studenci medycyny, są mocno skoncentrowani na swoich priorytetach, i ich język medyczny jest również bardzo bardzo specyficzny… jak tu „trafić” z Duchem Świętym. Na szczęście to sam Duch Święty trafił do Nich. Nazwałam to spotkanie NFZ– symbolem czy też skrótem, który akurat im nie był obcy. Naświetliłam go jednak trochę innym wymiarem niż „zdrowie” – ZAUFANIEM. Manekin Wacław, odegrał istotną rolę, gdyż to na nim zobrazowałam harmonie działania Ducha Świętego w życiu każdego z nas. Zarówno Akcja Ratunkowa jak i same czynności studentom medycyny bardzo dobrze znane, poprowadziły nas do Kerygmatu zawartego w Biblii, począwszy od symboliki liczb po przesłanie, które maja nam coś uświadomić.

Nasze spotkanie zakończyło się otrzymaniem Certyfikatu, recepty i DUCHOMAXU Forte (który jest czymś więcej niż lekiem – Koronka do Ducha Świętego).

s. Dominika CSS

Zapisz