Lubelskie przedszkole tętni życiem
9 września 2015
biblia
A wy za kogo Mnie uważacie?
12 września 2015

Dobre wieści z Afryki

Miesiąc sierpień był dla naszej Misji w Gatara czasem zasiewu. Tym razem w porze suchej która była bez kropli deszczu siałyśmy na niwie serc.

Cały Kościół w Burundi przeżywa obecny rok duszpasterski pod hasłem „Czytać, rozważać Słowo Boże”. Przy naszym domu formacyjnym zorganizowałyśmy rekolekcje o tematyce biblijnej, wzięło w nich udział 78 młodych dziewcząt pragnących przeżywać swoja wiarę świadomie i twórczo. Nasza młodzież zakonna; aspirantki, postulantki i nowicjuszki miały okazję dzielić się swoja wiarą i miłością do Słowa Bożego. Tradycyjna „Lecjo divina” cieszyła się dużym powodzeniem. Dla wielu młodych ludzi posiadanie własnej Biblii lub jedynie egzemplarza Nowego Testamentu jest dużym osiągnięciem, wydane w tym roku po raz pierwszy Pismo Święte w języku kirundi jest drogie i trudne do nabycia, ufamy jednak że w najbliższym czasie Słowo Boże dotrze do każdej chaty i rąk chrześcijan pragnących żyć Dobrą Nowiną.

Wydarzenia formacyjne;
W święto Św. Augustyna w naszym domu formacyjnym w Gatara odbyło się przyjęcie 3 aspirantek do postulatu; Odile , Fabiola, Sylvana. Od 29 sierpnia do 06 września nasza młodzież zakonna przeżywała swoje rekolekcje: tematem było „ Życie zakonne jego wartość i piękno, a także pogłębienie modlitwy „ Ojcze Nasz”, rekolekcjom przewodniczył Brat Generał, kapłan ze zgromadzenia Św. Jozefa „ Bene Josefu” Alexis.

6 września, 2 postulantki rozpoczęły swoja formacje w nowicjacie, Benigne i Melanie, zostały z radością przyjęte przez te które rozpoczynają drugi rok nowicjatu.

By dopełnić radości siostry juniorystki s. Marie Ange i s. Marie Odette 7 września w kaplicy nowicjatu odnowiły swoje śluby.

W najbliższych dniach rozpoczną kandydaturę dziewczęta które pragną poznać charyzmat Zgromadzenia i rozeznać swoje powołanie. Niech to dzieło budzenia i wzrostu powołań w sercach młodych dziewcząt będzie nasza radością i naszą troską by Chrystus nasz Pan i Oblubieniec był zawsze otoczony gronem tych które Go kochają i Mu zawierzają swoje życie.

Siostra Karina CSS