Skupienie sióstr juniorystek
5 maja 2021
Czas Ducha Świętego
14 maja 2021

„Dotyk Boga”

„Dotyk Boga”, czyli rekolekcje dla dziewczyn w Międzybrodziu Bialskim 30.04 – 02.05.2021

W jaki sposób Bóg dotyka człowieka? Czy można dziś doświadczyć dotyku Pana Boga?  Czy można zobaczyć Jego Twarz pełną wzruszenia i dobroci, poczuć Jego  przytulenie, mówiące o akceptacji? Można! Przekonała się o tym młodzież uczestnicząca w rekolekcjach w Międzybrodziu Bialskim. Pomocą w doświadczeniu dotyku Pana Boga służyła konferencja diakona br. Wiktora Tarczyńskiego z Towarzystwa Ducha Świętego oparta na perykopie o kobiecie cudzołożnej (J 8,1-11), Eucharystia pod przewodnictwem o. Łukasza Preising TDŚ, sakrament pokuty, a także osobista medytacja tego biblijnego fragmentu, adoracja Najświętszego Sakramentu, udział w modlitwie „Liturgią Godzin” i projekcja filmu: „Ignacy Loyola”.

Ważnym czynnikiem ułatwiającym otwarcie na działanie Boga była wspólna pielgrzymka do Groty Matki Bożej i św. Jana Pawła II u stóp Hrobaczej Łąki. Zwłaszcza dzięki niespodziewanemu spotkaniu z p. Kazimierzem Zontkiem, który był inicjatorem i twórcą tej właśnie groty. Jego świadectwo doświadczenia dotyku i Bożego prowadzenia, a także tablica pamiątkowa z napisem: „Przechodniu – jeśli kiedykolwiek w swoim życiu zwątpisz, zaufaj Bogu” okazały się niesamowitym elementem tych dni. Tak jak również  warsztaty kulinarne i dekoracyjne oraz zwyczajne spotkania, rozmowy z siostrami i braćmi.

Z relacji dziewczyn wynika, iż wszystkie momenty  tych rekolekcji były okazją do doświadczenia dotyku Pana Boga, lecz każda z uczestniczek przeżyła je w sposób indywidualny, bo Bóg nie dotyka serc „hurtowo” ale w sposób niepowtarzalny.

s. Boguchwała CSS