Ekstremalna Droga Krzyżowa Opatów
23 marca 2016
Droga Krzyżowa…
23 marca 2016

Droga Krzyżowa młodych i za młodych

Warszawa. Wielki Post jest czasem przeżywania w szczególny sposób męki i śmierci Jezusa. W tym roku w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży, z tej racji młodzież Diecezji Warszawsko – Praskiej postanowiła Drogę Krzyżową ulicami miasta poświęcić tym wydarzeniom.

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie tego nabożeństwa była s. Zuzanna Truszkowska. Aktywnie włączyły się siostry ze wspólnoty oraz grupy apostolskie przez nie prowadzone. Rozważanie Drogi Krzyżowej rozpoczął krótki film, przedstawiający sceny z życia i męki Jezusa, przeplatane realiami życia ludzkiego. W realizację tego pomysłu zaangażowali się zarówno dorośli z Grupy Czcicieli Ducha Świętego prowadzeni przez s. Przełożoną Cyprianę Dunat jak też dzieci z Grupy Teatralnej Ojca Gwidona, młodzież z Grupy Modlitewnej „Owocowanie” oraz wolontariusze ŚDM. Charakteryzacją aktorów zajęła się
s. Christella Urbańska. W piątek 18.03.2016 zgromadzeni, pod przewodnictwem Abp.Henryka Hosera, idąc ulicami parafii katedralnej, przeżyli Drogę Krzyżową młodych i za młodych, prosząc o dar podejmowania mądrych decyzji życiowych.

s. Zuzanna CSS