04
Uroczystość Objawienia Pańskiego
12 stycznia 2018
DSC09933
Świąteczna gwiazdka z sercem
13 stycznia 2018

„Duch Święty posłał Mnie”

DSC08191

Kraków, Szpitalna. 8 stycznia odbyła się pierwsza Huta Ducha Świętego w Nowym Roku. Poniżej zamieszczamy kilka refleksji z tego spotkania.

„Chrystus i Duch Święty zawsze działają razem – są nierozłączni’. Duch prowadzi ludzi do opowiedzenia się za Chrystusem, a bez wiary w Chrystusa niemożliwe jest przywoływanie Ducha (…) Duch Święty sprawia, że człowiek realizuje się w Chrystusie”. (o. Wiesław Wiśniewski TDŚ)

Ile to razy wzywamy Ducha Świętego i prosimy Go o zmianę w naszym życiu, o Jego dary, a owoców tego nie dostrzegamy i nadal tkwimy w tym, co nas tłamsi, ogranicza. Popadamy w rutynę i wydaje się nam, że Bóg się nami nie interesuje. Czy to wina innych? Bądź, to Bóg skąpi nam swojej łaski?
Z pewnością nie.

Musimy być przepełnieni głębokim pragnieniem, aby stać się nowym człowiekiem w Chrystusie, być gotowym i świadomym, aby „On wzrastał, a ja żebym się umniejszał” (J 3,30) – a to wcale nie powoduje, jak czasem nam się wydaje, ograniczenia naszej wolności, a wręcz przeciwnie, im więcej On w nas działa tym większa wolność. Proces umierania dla siebie i życie w Chrystusie, zgadzanie się na Jego wolę, nie może ustawać. Musimy mieć gliniane wnętrze, aby Twórca – Duch Święty mógł nas nieustannie stwarzać i odnawiać.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam towarzyszyli na modlitwie i podczas wspólnego kolędowania w trakcie agapy.

s. Kamila CSS