DSC 0034
Porekolekcyjne spotkanie pełne radości
15 października 2017
20171007 111647
Duchaczki z różańcem do granic
15 października 2017

Duch Święty w Starym Testamencie

DSC07265

Kraków, Szpitalna. 9 października po wakacyjnej przerwie odbyła się pierwsza Huta Ducha Świętego pt.: „Duch Święty w Starym Testamencie”.

Historia Mojżesza: „Patrząc na wybór, którego dokonuje Pan, moglibyśmy powiedzieć: Bóg jest wyjątkowo odważny! I ma dziwne kryteria wyboru. Poleca swoją misję mordercy, uciekinierowi, który nie umie się wysławiać i boi się odpowiedzialności. Bóg jednak wie, co robi i przy wszystkich wadach i grzechach Mojżesza chce wejść z nim w zażyłość. Bóg obficie obdarowuje Mojżesza swoim Duchem. Dzięki temu Mojżesz może oglądać chwałę Najwyższego. Czy Bóg nie chciał udzielić swojego Ducha także innym? W żadnym wypadku.
Oby tak cały lud prorokował, oby mu dał Pan swojego Ducha” (Lb 11, 29). Duch się niecierpliwi, chce być udzielany, przekazywany! Ale jeszcze w tym okresie historii zbawienia nie ma do tego manewru. Jeszcze nie nadszedł czas, by otrzymały Go wszystkie dzieci Boże. Naród Wybrany wędrując po pustyni jeszcze tego nie doświadcza. Bóg przygotowuje go na coś, na co jeszcze nie jest gotowy. Ale w tym przygotowaniu już daje poznać swoją hojność, powołuje innych proroków, jakby nie mógł się doczekać tego, co się kiedyś wydarzy.” (Maria Miduch)

My mamy już to błogosławieństwo, że Duch jest udzielany przez Boga z tak wielką rozrzutnością i obfitością każdemu bez wyjątku. Ale to od nas zależy, czy przyjmiemy ten dar, który mamy w Chrystusie, bo On jest głową Kościoła – został namaszczony Duchem, mamy więc udział w tym namaszczeniu, jesteśmy Jego członkami – jeśli jesteśmy z Nim złączeni.

Kolejna Huta Ducha Świętego odbędzie się 13 listopada. Zapraszamy do kościoła św. Tomasza przy ul. Szpitalnej 10.

s. Kamila CSS