Różne modlitwy do Ducha Świętego
10 stycznia 2016
Wadowickie spotkanie
12 stycznia 2016

Duch Święty zstąpił…

biblia

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem. Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a nieba odezwał się głos: Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie. (Łk 3,15-16.21-22)

  • …A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego… Jezus modlił się… Duch Święty zstąpił na Niego… Jaka jest moja modlitwa? Czy jestem otwarty/a na Ducha Świętego? Gdybym miał/a powiedzieć dzisiaj, teraz świadectwo o moim spotkaniu z Jezusem, o mojej modlitwie – co bym powiedział/a?
  • …Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie…. Te słowa powiedział Bóg Ojciec do Jezusie… i te słowa mówi do mnie i do ciebie… mówi tak prosto: KOCHAM CIĘ!… czy jeszcze potrafisz to usłyszeć?… czy chcesz to usłyszeć?

s. Pia CSS