2009.08.14 09h19
Kolejna rocznica Odrodzenia Zakonu Ducha Świętego
27 października 2017
10
Październikowe poszukiwania w Duchu Świętym!
28 października 2017

Duchacka misja wczoraj i dziś – sesja w Krakowie

DSCN5162

W dniach 20-22.10.2017 r. w Domu Sióstr przy ulicy Lotniczej w Krakowie odbyła się Sesja Katechetyczno-Wychowawcza. Temat tegorocznej sesji brzmiał Duchacka misja wczoraj i dziś. W sesji wzięło udział 39 sióstr ze Wspólnot z Krakowa, Międzybrodzia Bialskiego, Czańca, Warszawy, Lublina, Ustki, Leżajska, Buska Zdroju, Proszowic, Sułoszowej, Chmielnika i Pacanowa oraz z Ukrainy i Afryki.

Program sesji obejmował m.in. następujące referaty:

  • Ewangelizacja w posłudze katechetycznej i wychowawczej” – ks. dr Wojciech Węgrzyniak,
  • Bezpieczeństwo w sieci – Internet dzisiaj” – mgr inż. Tomasz Majchrzak,
  • Wychowanie dzieci i młodzieży w Duchackich Grupach Apostolskich – działalność wakacyjna” – s. Virginia Parchoniuk, s. Gracjana Pawełczak, s.  Dominika Pac.

Jednak głównym celem i zadaniem tego spotkania było stworzenie projektu Roku Jubileuszowego 800–lecia Zakonu Ducha Świętego na ziemiach polskich. Cel ten siostry starały się opracować w zespołach: historyczno–kulturalnym, liturgicznym, medialnym, katechetyczno–wychowawczym i opiekuńczo–pielęgniarskim. Następnie siostry wysłuchały referatu o historii naszego Zakonu, który wygłosiła s. Immakulata Kraska. W czasie podsumowania siostry przedstawiły swoje przemyślenia i propozycje Matce Generalnej M. Esterze Kapitan.

Wędrując „szlakiem nie tylko duchackim” siostry uczestniczyły we Mszy Świętej w kościele św. Krzyża, którą celebrował ks. dr hab. Stanisław Wronka, następnie zwiedziły Synagogę Starą znajdującą się na Kazimierzu w Krakowie.

Dziękujemy s. Przełożonej Kazimierze Gołębiowskiej za zorganizowanie i poprowadzenie niniejszej sesji. Było to spotkanie niewątpliwie bardzo twórcze i konstruktywne. Siostrom nie brakowało rozmaitych pomysłów i koncepcji, a wszystko przebiegało w atmosferze radości. Wierzymy, że Duch Święty nas prowadził i oświecał.

s. Aleksandra CSS