Strumień – wakacyjne obrazy
9 września 2013
biblia
Cieszcie się ze mną
14 września 2013

„Dzieci Maryi” z Aniołami

Hej, Biały Dunajec lezy Se w dolinie i potok Dunajec bezeń Se tys płynie
Grupa 45-cioro dzieci z Duszpasterstwa Ruchu Dzieci Maryi w Diecezji Bielsko-Żywieckiej zorganizowana przez Księdza Tomasza Michnioka przeżywała wraz z siostrami Kanoniczkami swoje roczne rekolekcje i wypoczywała w Białym Dunajcu koło Zakopanego.

Życzliwa Gaździna Pani Zofia Ślimak przyjęła pod swój dach siostrę Sabinę i siostrę Stefanię oraz dwie animatorki: Dominikę i Patrycję od pięknej muzyki. Posługę kapłańską sprawował kapelan szpitala z Zakopanego – radosny Ksiądz Łukasz Kubas.

Dzieci rozpoczynały dzień Mszą św., a po śniadaniu był czas na anielską konferencję, np.: o aniołach w Biblii, aniołach w życiu świętych, o Archaniołach i tych, którzy nam zawsze towarzyszą, czyli o Aniołach Stróżach. Nie obyło się bez pogodnych wieczorów z konkursami: „Mam talent”, czy „Randka w ciemno”. Podopieczni, czyli nasze „aniołki” były nad potokiem i moczyły stopy, pływały w Aqua Parku, spacerowały po górkach, wykonywały różne prace plastyczne. Były dla nich zorganizowane też zawody sportowe, nauka śpiewu, tańce integracyjne z ulubioną „Belgijką” i „Laurencją” oraz występy teatralne.
Z masy solnej powstały piękne figurki anielskie, które jako „umilaczki” trafiały do cichego przyjaciela. Każde dziecko otrzymało swój anielski modlitewnik i śpiewniczek.

W niedzielę dzieci uczestniczyły w Eucharystii typowo góralskiej w Poroninie. Miłym wydarzeniem był także XII Dzień Misia i święto miodu. W czasie festynu były tańce góralskie, konkurs o pszczołach i wybór Miss Królowej Miodu oraz spotkanie z misiem.

Czas spędzony z aniołami pozostanie długo w pamięci i w sercach dzieci.

Niech Anioł Stróż stoi zawsze blisko każdego z nas i prowadzi szczęśliwie drogą do zbawienia, a święty Michał Archanioł chroni nasze dusze od wszelkiego zła.

Szczęść Boże wszystkim Aniołkom!

S.Stefania Maksymów CSS