biblia
Duch wyprowadził Go na pustynię…
21 lutego 2015
Wychowankowie w górach
26 lutego 2015

Gdzie prowadzi twój szlak?

Ukraina. W Starym Skałacie odbyły się rekolekcje dla dziewcząt , które chcą odkryć swoje powołanie.

Bardzo trudne pytanie, na które każdy szuka odpowiedzi: „Gdzie prowadzi twój szlak?”

Młodzi którzy próbują dać sobie odpowiedź, często gubią się w pseudowartościach, jakie proponuje świat. I dlatego potrzebują  porady i wsparcia.

14-16 stycznia odbyły się rekolekcje dla dziewcząt, gdzie mogły szukać u Boga odpowiedzi na aktualne, nurtujące je pytania, a także przebywać z Nim w głębszym zamyśleniu. Osobami towarzyszącymi w drodze rekolekcyjnej był o. Jarosław, (ks. wikary z Pisarówki), br. Dmitro (z Towarzystwa Ducha Świętego) oraz s. Milena (duchaczka).

Centralnym punktem każdego dnia Msza Święta, w czasie których uczestnicy mogli również ukierunkować swoje myślenie poprzez głębokie konferencje o Jarosława. Nocna adoracja szczególnie zbliżyła młodzież do Jezusa.

Oto świadectwa niektórych uczestników rekolekcji:

„Na tych rekolekcjach odpoczęłam od wszystkich swoich problemów, jakie są w moim życiu. Bardzo podobała mi się nocna adoracja!!! Ładne kazania i konferencja zmusiły, aby się zastanowić nad swoim życiem. Po tych rekolekcjach chce się zmieniać! Zmieniać siebie i pomagać innym.
Dziękuję każdemu za jego obecność, gdyż bez Was, tak by nie było!”

„Podobały mi się rekolekcje. Temat rekolekcji – to właśnie to, nad czym myślałam ostatnim czasem i co dla mnie , i dla każdej z nas, jest bardzo ważne.
Program dnia był wypełniony i ciekawy. Dla mnie osobiście, dobrym sposobem do zjednoczenia z Bogiem, był brak telefonu. Nocna adoracja na nowo ożywiła mnie, bo naprawdę zaczęłam tracić wiarę. Ale za mało tych trzech dni.

Bardzo cieszę się, że miałam możliwość tutaj być i jestem wdzięczna Wam, nasze Bogu poświęcone osoby, za takie przeżycie dni i niech Bóg wzmacnia Was w waszym powołaniu. Dziękuję. Radość i pokój!”

s. Milena CSS