SAM 1663
Jubileuszowa pielgrzymka do tronu Maryi
22 sierpnia 2017
5
Z Maryją nieśmy światu Jezusa
26 sierpnia 2017

Graj w Bożej Drużynie!

6

Międzybrodzie. GRAJ W BOŻEJ DRUŻYNIE! Takie hasło towarzyszyło dzieciom i młodzieży z Międzybrodzia Bialskiego i Hecznarowic w czasie tegorocznych „Wakacji z Bogiem”, które odbyły się w dniach od 24 do 30 lipca 2017 r. w Popowie Letnisku (ok. 50 km od Warszawy). Wyjazd ten był formą rekolekcji, w czasie których chcieliśmy sobie uświadomić swoje miejsce w Kościele, czyli jak działać w Bożej Drużynie.

Nasze „Wakacje z Bogiem” rozpoczęliśmy od zawierzenia się Matce Bożej, dlatego pojechaliśmy na Jasną Górę, aby oddać cześć Panu Jezusowi przez ręce i serce Maryi oraz polecać Jej swoje własne intencje a także prosić za cały Kościół.

Tajemnicę Kościoła jako wspólnoty dzieci Bożych poznawaliśmy nie tylko podczas zajęć w grupach, czy konferencji, ale także w czasie codziennej Eucharystii, modlitwy i służeniu sobie nawzajem (np. na posiłkach). Oczywiście wakacje to okazja do odpoczynku, wspólnych gier i zabaw, poznawania nowych miejsc i osób. Mieliśmy szczęście brać udział w spływie kajakowym po rzece Narwi od Gzowa do Dzierżenina, a także kąpać się w Narwi i leżakować na plaży w Serocku.

Duża część 43-osobowej grupy dzieci i młodzieży nie była jeszcze w Warszawie, dlatego chcieliśmy im jak najwięcej pokazać, stąd wycieczki do: Muzeum Powstania Warszawskiego i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Centrum Nauki „Kopernik”, spacer po Starym Mieście, Ogrodzie Saskim i po cmentarzu na Powązkach.

Ważnym punktem naszego programu, związanym tematycznie z hasłem wyjazdu, było też zwiedzanie stadionu narodowego. Chłopcy, ale dziewczynki też, szczególnie docenili możliwość przebywania na płycie stadionu, na trybunach oraz w szatni zawodników i oglądania strojów swoich idoli. Poznali też zwyczaje trenera Nawałki. Niejeden wtedy zamarzył, aby grać w jego drużynie. Dzięki temu łatwiej było pojąć jakim zaszczytem jest grać w Bożej Drużynie, w której najlepszym Trenerem, Nauczycielem i Mistrzem jest Jezus Chrystus.

Miejmy nadzieję, że tegoroczne „Wakacje z Bogiem” zmobilizują dzieci i młodzież do jeszcze większego zaangażowania się w życie Kościoła, do odkrycia w nim swojej niepowtarzalnej roli i zadania.

s. Boguchwała Perlak CSS

 

Zapisz