Ogień dla nas i całego świata 2
14 grudnia 2016
Niesiemy radość życzeniami świątecznymi
14 grudnia 2016

Huta Ducha Świętego – duchowe macierzyństwo na wzór Maryi

Kraków. 12 grudnia 2016 roku w Kościele św. Tomasza na ul. Szpitalnej odbyła się kolejna Huta Ducha Świętego na temat duchowego macierzyństwa na wzór Maryi. Spotkanie prowadzili bracia z Towarzystwa Ducha Świętego wraz ze swoim zespołem muzycznym.

Wszystkim, którzy byli obecni dziękujemy za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.

Ks. Wiesław Wiśniewski – Moderator Towarzystwa Ducha Świętego , dzieląc się swoim doświadczeniem, powiedział, że każdy ma naturalne pragnienie ojcostwa/macierzyństwa, a więc powinniśmy je realizować zdobywając dusze dla Jezusa. Wszyscy mamy w sobie potencjał miłości, „…ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany” (Rz 5, 5). Dojrzałość rodzicielstwa objawia się w tym, że potrafimy wziąć odpowiedzialność za czyjeś życie – nie w porywie serca, ale do końca. Dzieje się to w tajemnicy Krzyża Chrystusa – i to są właśnie bóle rodzenia. Im głębiej pozwolimy prowadzić się Duchowi Świętemu, tym nasze rodzicielstwo będzie bardziej płodne, a jego owoce będziemy zbierać i doświadczać. Niech Duch Święty nas wspomaga, abyśmy przynosili małe owoce życia.

Następna Huta Ducha Świętego odbędzie się 9 stycznia 2017 roku, a jej tematem przewodnim będzie: Duch Święty w życiu Jana Chrzciciela.
Serdecznie zapraszamy

s. Kamila CSS

Zapisz