Kieleckie rekolekcje dla maturzystów
7 listopada 2018
„Niepodległa do hymnu”
11 listopada 2018

Huta Ducha Świętego w Ustce

Siostry Kanoniczki Ducha Świętego de Saxia serdecznie zapraszają na spotkania HUTY DUCHA ŚWIĘTEGO, które już piąty rok odbywać się będą  w Parafii NMP Gwiazdy Morza w Ustce.

Mimo upływającego czasu wiemy, że niniejsze spotkania są odpowiedzią na znaki czasu i wołanie Papieża Franciszka, który mówił:

 „Ogień jest siłą twórczą, która oczyszcza i odnawia, wypala wszelką ludzką nędzę, wszelki egoizm, wszelki grzech, przemienia nas od wewnątrz, odradza nas i czyni zdolnymi do miłowania.”

Gromadząc się przed Żywym Chrystusem, obecnym wśród nas w Najświętszym Sakramencie, nie możemy być obojętni na ten Ogień Ducha Świętego. Chcemy by On zmieniał nasze życie, naszą codzienność.

Hasło roku duszpasterskiego to: „Misja w mocy Bożego Ducha”. Co to oznacza de facto? Do Jakiej Misji jesteśmy posłani? Dlatego w roku 2018/2019 przez 7 spotkań chcemy pochylić się nad istotą naszego powołania i posłania w Duchu Świętym. Proponujemy cykl spotkań na których usłyszymy świadectwa Osób, które podzielą się z nami doświadczeniem swojego życia, gdzie zostali posłani właśnie w mocy Ducha Świętego: do WIĘŹNIÓW, OPUSZCZONYCH, LUDZI NA ULICY, ALKOHOLIKÓW jak również do MŁODZIEŻY i EWANGELIZACJI.

Zapraszamy, by na tej mapie ludzkich przeżyć i doświadczeń, odnaleźć zarys WOŁANIA przez Ducha Świętego.