Powołani i obdarowani
16 maja 2022
Podprowadzić do Źródła…
27 maja 2022

I Duchackie Czuwanie Młodych

W nocy 14/15 maja 2022 r. odbyło się pierwsze w historii Duchackie Czuwanie Młodych. Dlaczego właśnie tej nocy? Była to noc kończąca Tydzień Modlitw o Powołania. Właśnie tej nocy siostry duchaczki, bracia TDŚ i młodzież trwali na modlitwie, jak Maryja z uczniami w Wieczerniku, prosząc o Ducha Świętego… prosząc o nowe powołania w Kościele, o odwagę dla młodych, o wytrwanie na drodze powołania dla tych, którzy już rozeznali.

Pomimo, że widok godziny 21.00 na rozpoczęcie i 5.00 rano na zakończenie czuwania mógł przerażać, to w przyklasztornym kościele sióstr duchaczek pw. św. Tomasza Ap. w Krakowie zebrało się ok. 60 osób. Połowa z nich wytrwała do końca, do 5.00 🙂

Program nocnego czuwania obejmował: Eucharystię, Apel Jasnogórski, Adorację Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pojednania, świadectwa sióstr: s. M. Ange i s. Kamili oraz brata Jana TDŚ, pantomimę „Jeśli chcesz…”, agapę, różaniec, koronkę do Ducha Świętego, Godzinki do Ducha Świętego, a na koniec o świcie jutrznię, uwielbienie i wspólny taniec.

W czuwaniu wzięła udział Przełożona generalna m. Kazimiera Gołębiowska, która skierowała do zgromadzonych słowo na rozpoczęcie, siostry duchaczki z różnych domów, bracia z Towarzystwa Ducha Świętego (br. Łukasz Preising, br. Jan Płottke, br. Łukasz Sikora i br. Jan Ruszniak) oraz młodzież. Całą noc towarzyszył nam zespół muzyczny Huty Ducha Świętego pod kierownictwem Małgorzaty Budas.

Pomimo zmęczenia na twarzach uczestników była widoczna radość, a wiele osób pytało kiedy będzie następne czuwanie. Dlatego już teraz możemy zaprosić na II Duchackie Czuwanie Młodych za rok, w sobotę kończącą Tydzień Modlitw o Powołania – dokładnie 6/7 maja 2023 r. Zaplanuj już teraz ten czas… rok szybko mija.

Duchu Święty dziękujemy za Twoją obecność, za łaski jakimi nas obdarzyłeś tej nocy i obdarzasz każdego dnia!
Przyjdź Duchu Święty!

s. Pia CSS – organizatorka czuwania