DSC03838
Zatrzymaj się nad pragnieniem…
22 lutego 2017
II SYNOD diecezji koszalińsko-kołobrzeckiej
25 lutego 2017

Jak kochać siebie samego?

DSCN3306

Ukraina – Pisarówka. Zdrowa miłość do samego siebie to wstęp do dojrzałej miłości bliźniego. Na pierwszy rzut oka zasadę tę można podejrzewać o sprzeczny z chrześcijaństwem egoizm, jednakże nie sformułowała jej współczesna psychologia, ale dużo, dużo wcześniej wymyślił ją sam Pan Bóg dając nam najważniejsze przykazanie miłości: Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca(…) a bliźniego swego jak siebie samego

„Jak kochać siebie samego?” – Pod takim hasłem dziewczęta przeżywały trzydniowe rekolekcje ze Słowem Bożym w Gwardijsku na Ukrainie.

Okazało się, że z tą miłością samego siebie wcale nie jest tak łatwo, jak by się zdawać mogło… zwłaszcza, jeśli nie buduje się jej na właściwym fundamencie… A tym fundamentem i punktem wyjścia do zdrowej miłości samego siebie w świetle Bożego Słowa jest fakt, że Bóg pierwszy nas pokochał, kocha i będzie kochał na zawsze – bezwarunkowo i nieodwołalnie!!!!

W centrum rekolekcji było światło Bożego Słowa, poznawane w konferencjach, rozmowch, cichej modlitwie i adoracji. W ramach „praktycznych ćwiczeń” miłości samych siebie, były też chwile rekreacji i odpoczynku na topniejącym już śniegu:) Ciekawostką i bogactwem rekolekcji było to, że odbywały się one w gronie międzynarodowym: oprócz Ukrainek, uczestniczyły w nich także studiujące w Winnicy dziewczęta z Indii, a w rekolekcjach dziewczętom towarzyszyli pracujący na Ukrainie polski kapłan i polska duchaczka:  o. Piotr Wróblewski OMI i s. Maria CSS:)

Zainteresowanych tematem „zdrowej miłości samych siebie” odwołujemy do bliskiego tematycznie artykułu ks. Marka Dziewieckiego „Pokochać samego siebie miłością Chrystusową”

Siostry Kanoniczki  już zapraszają dziewczęta z Ukrainy na następne rekolekcje, które odbędą się w maju bieżącego roku w Zinkowie.

s. Maria Najowicz CSS

Zapisz