Nowy „Dom Ojca Gwidona”
6 grudnia 2020
20 dni…
11 grudnia 2020

Kapliczka dla świętego…

W miesiącu listopadzie w parafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim odbył się konkurs plastyczny pt.: „Kapliczka dla świętego…„. Konkurs został zorganizowany przez s. Virginię CSS i skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W realizacji pomysłów – rzecz oczywista – mogli pomagać rodzice i dziadkowie. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na to, jak wielu orędowników w niebie ma Kościół pielgrzymujący oraz kultywowanie polskiej tradycji oddawania czci Bogu przez uszanowanie przydrożnych kapliczek, których w Polsce jeszcze nie brakuje.

Do konkursu zostało zgłoszonych 18 prac. Każda z nich na tyle piękna, że wybranie tych naj… okazało się niezwykle trudną decyzją. Jury skorzystało więc z pytania pomocniczego: co wybrałby Pan Jezus? Pytanie pomocnicze, okazało się rzeczywiście bardzo pomocnym, bo odpowiedź aż cisnęła się na usta: każda z prac zdobyła I miejsce, bo każda miała  w sobie coś niepowtarzalnego, tak jak niepowtarzalny i wyjątkowy jest każdy jej autor.

Rozdanie dyplomów i nagród miało miejsce 8 grudnia 2020r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach, z których zawsze aktualnym jest ten określony przez Pana naszego Jezusa Chrystusa: WYGRAJ ŻYCIE.

s. Virginia CSS