Świętowanie w Busku Zdroju
15 czerwca 2020
Podwójny Jubileusz w Międzybrodziu
24 czerwca 2020

Kielecki dzień skupienia – Jubileusz

Za osiemset lat na polskiej ziemi…W sobotę 20.06.2020 w Kielcach, przeżyłyśmy wspólnotowy dzień skupienia sióstr z diecezji kieleckiej, na zakończenie roku formacyjnego. Wśród reprezentantek wielu zgromadzeń, najwięcej uczestniczek było z naszych duchackich domów:  Proszowic, Pacanowa, Buska Zdroju i Chmielnika.

Można powiedzieć, że nasze Siostry były gospodarzami tego spotkania.  Przyjęło ono wymiar między-zakonnego świętowania i dziękczynienia, za nasz Jubileusz 800-lecia na ziemiach Polski,  przez jednoczącą nas w tym intencję uroczystej Eucharystii, którą celebrował ks. Tomasz Rusiecki odpowiedzialny w diecezji za osoby życia konsekrowanego. Nasze Siostry postarały się o słodki poczęstunek w czasie przerwy w seminaryjnym refektarzu. S. Kazimiera wygłosiła ciekawą konferencję o historii naszego Zakonu i Jubileuszu. Siostry uczestniczki otrzymały „Naszą Arkę” ze szczegółowymi treściami oraz koronkę do Ducha Świętego. Została ona wspólnie odmówiona w intencjach Kościoła kieleckiego, o ustanie pandemii i kształtowanie naszych serc na wzór Najświętszego Serca Maryi. Modlitwę tę wraz z rozważaniami poprowadziła s. Konstancja.

Podczas Liturgii Godzin, Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, śpiew prowadziły nasze Siostry, korzystając ze Śpiewnika Jubileuszowego, co wzbudziło podziw i zainteresowanie wśród pozostałych Sióstr. Na rozesłanie, otrzymałyśmy Boże błogosławieństwo i słowa serdecznej zachęty i wdzięczności.

s. Konstancja Piskor