DSCN5397
Kulinarne skupienie
14 stycznia 2018
P1230858
Jasełka misyjne
16 stycznia 2018

Kolędnicy Misyjni z Międzybrodzia Bialskiego

DSCN2135

Międzybrodzie Bialskie. Niestrudzeni misyjni „kolędnicy – wędrownicy z gwiazdą na patyku” z Międzybrodzia Bialskiego przez 9 dni, od 27 grudnia 2017 do 6 stycznia 2018, pokonywali góry, zaspy śnieżne i błoto oraz własne zmęczenie z kolędą na ustach. Mimo, że najmłodszy kolędnik miał trzy latka, a trzy dziewczynki z pośród ponad 40 dzieci, które zaangażowały się w tą akcję, chodzą jeszcze do przedszkola, nie było słychać narzekania tylko głośno śpiewane kolędy.

Kolędnicy wiedzieli, że zostali posłani (przez księdza proboszcza Marka Wróbla na Mszy 26.12.2017) z misją specjalną: nieść Dobrą Nowinę o narodzinach Jezusa wszystkim parafianom oraz wspomóc swych rówieśników z Burundi, Ukrainy, Kongo, Syrii i Libanu. Niestety mimo, że kolędnicy kolędowali czasami 10 godzin dziennie nie udało się dotrzeć do wszystkich domów, ale nikt nie miał im tego za złe, przeciwnie wszędzie spotykała ich niesamowita gościnność, życzliwość, dobroć i hojność serca. Międzybrodzcy parafianie bardzo doceniali małych kolędników częstując ciastkami, herbatą i obdarowując ich słodyczami.

Zapał i zaangażowanie kolędników misyjnych zarażał innych. Ich koledzy i koleżanki z klasy już teraz zapisują się na przyszłoroczne kolędowanie. Oby ten entuzjazm wiary i bezinteresownej pomocy promieniował i przynosił błogosławione owoce na większą chwałę Boga.

s. Boguchwała Perlak