Wolontariuszka w Buraniro
17 stycznia 2023
Opłatkowe spotkanie
30 stycznia 2023

Kolędnicy misyjni

Kolędnicy Misyjni z Chmielnika Dzieciom w Papui Nowej Gwinei

Dwie grupy dzieci pod kierunkiem katechetek: siostry Stefanii Maksymów CSS i Pani Marzeny Kaszy oraz pod okiem Pana Stanisława Ściany wzięło udział w misyjnym kolędowaniu dla dzieci z Papui Nowej Gwinei. Przygotowania do akcji trwały już w październiku w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku.

Dziesięcioro dzieci uczyło się scenki, śpiewu kolęd, nawet w języku pidzin oraz przygotowywało stroje. Nawiązaliśmy też kontakt z misjonarzem z Papui Nowej Gwinei – Księdzem Pawłem Koteckim SAC Pallotynem, który od wielu lat służy na wyspach Oceanii. Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia w Chmielniku Ksiądz Waldemar Krochmal pobłogosławił kolędników i rozesłał. Wielką radość Bożego Narodzenia dzieci niosły ludziom z Chmielnika, Suchowoli i Przededworza. Dnia 04 stycznia odwiedziliśmy z kolędą naszego Pasterza diecezji kieleckiej Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego, który ugościł nas serdecznie i ucieszył się z wizyty. Ksiądz Biskup Jan przewodniczy Komisji Episkopatu do spraw misji. Towarzyszyli nam wspaniali Przyjaciele z Warszawy: Dyrektor krajowych Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce Ksiądz Maciej Będziński i Siostra Monika Juszka RMI z misyjną Myszką oraz Alicja.

Chwile wzruszeń i wspólne kolędowanie były udziałem dzieci w Domu dla Osób Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Towarzyszył nam ks. Łukasz Zygmunt – dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji kieleckiej. Podopieczni wyrazili ogromną wdzięczność małym misjonarzom i na długo pozostaną w naszych sercach.

Dziękujemy Dobremu Bogu za ten piękny i owocny czas oraz jesteśmy wdzięczni wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli akcję na potrzeby ubogich dzieci z Papui Nowej Gwinei.

s. Stefania W. Maksymów CSS

Linki: Kolędujemy! – Papieskie Dzieła Misyjne (missio.org.pl)

              Kolędnicy Misyjni z Chmielnika odwiedzili Biskupa Kieleckiego | Oficjalna Strona Diecezji Kieleckiej (kielce.pl)

Kolędnicy misyjni z Chmielnika odwiedzili biskupa kieleckiego (tvp.pl)

Dziś naszą wspólnotę DDN w Piekoszowie… – Ddn W Piekoszowie | Facebook

Aktualności – Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku (superszkolna.pl)

Filmy – Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku (superszkolna.pl)