DLA STUDENTÓW – Nowa Forma Zaufania
23 stycznia 2017
Logo Roku Duszpasterskiego
25 stycznia 2017

Kolędowa wspólnota radości w Nowym Targu

Proszowice. 21 stycznia br. wraz z 2000 innych uczestników, nasza kolorowa, 27 osobowa grupa ze szkoły podstawowej nr 1 z Proszowic, pod opieką s. Łucji, wzięła udział w Krakowskim Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, które odbyło się w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Przewodniczący uroczystej Eucharystii, ks. biskup Antoni Długosz, zachęcał nas – byśmy z wielkim i otwartym sercem głosili Dobrą Nowinę o Jezusie, a uśmiech nigdy nie opuszczał naszych twarzy. Choć jak św. Teresa od Dzieciątka Jezus, nie wyjeżdżamy w dalekie krańce świata, to jednak jako mali misjonarze mamy głosić Dobrą Nowinę we własnych środowiskach.

Wysłuchaliśmy też krótkiej prelekcji o Indiach, którą wygłosił pochodzący stamtąd misjonarz, ks. Siby Jorg. Spotkanie było okazją do zapoznania się z ideami prowadzenia misji w wielu zakątkach świata, niesienia Słowa Bożego i pomocy ubogim.

Następnie rozpoczęła się Misyjna Droga Kolędników ulicami miasta ku dalszym punktom programu. W kuchni misjonarza skosztowaliśmy dania obiadowego i napiliśmy się herbaty, nie zabrakło także słodkiej niespodzianki. Znalazł się również czas na zabawy misyjne z wodzirejami.

Po powrocie do kościoła czekała na nas inna niespodzianka: spektakl laserowy pt.„Jan Paweł II – święty z polskiej ziemi”.

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych zakończyło ogłoszenie wyników plastycznego konkursu misyjnego i wręczenie nagród. Wyróżnienia z naszej grupy otrzymali: Natan Makuch kl. 1a, Wiktoria Kotarba kl.2f, Franciszek Warchoł kl. 2e, Maja Ćwikła kl. a5. Za projekt logo Roku Duszpasterskiego „Idźcie i głoście” Wydział Duszpasterstwa Misyjnego przyznał s. Łucji Kramarz indywidualną nagrodę uznaniową. Po uroczystym rozesłaniu zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domów. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestniczących.

s. Łucja Kramarz CSS