biblia
Ten jest …
7 stycznia 2017
Z kolędą do chorych
11 stycznia 2017

Kolędowanie grupy Czcicieli Ducha Świętego

Kraków. Dnia 7 stycznia odbyło się kolejne spotkanie grupy Czcicieli Ducha Świętego w Krakowie przy ul. Lotniczej 4. Tym razem miało ono inny charakter niż zwykle. Jesteśmy w okresie, w którym żywo wspominamy narodzenie Jezusa Chrystusa, a także po wczorajszej uroczystości Objawienia Pańskiego. Ten czas sprzyja więc wspólnemu kolędowaniu.

Spotkanie rozpoczęło się jak zwykle w kaplicy. Kolędy przeplatały się z myślami o Bożym Narodzeniu. Po odczytaniu Ewangelii o pokłonie Trzech Mędrców ze Wschodu ks. dr hab. Stanisław Wronka nawiązał do tego wydarzenia. Wyjaśnił, że Gwiazda, która prowadziła Mędrców była zjawiskiem, które rzeczywiście miało miejsce. Nastąpiła koniunkcja dwóch planet – Jowisza (planeta królewska) i Saturna (planeta, której nazwa nawiązuje do szabatu – święto żydowskie). Stąd Mędrcy wiedzieli, że w narodzie izraelskim narodził się Nowy Król.

Po modlitwie w kaplicy Czciciele Ducha Świętego i wspólnota sióstr przeszli na salę Zgromadzenia. Tam również śpiewaliśmy kolędy. Siostry czynnie przygotowały się na ten wyjątkowy wieczór – przy wyświetlonym krótkim fragmencie filmu o Bożym Narodzeniu trzy siostry zaśpiewały pastorałkę „Był pastuszek bosy”, a po chwili cztery inne odegrały krótkie przedstawienie pt. „O śladach, które nie giną”.

Dziękujemy Bogu, że dla nas stał się Człowiekiem i przyszedł, aby nas zbawić. Niech ten piękny czas i wspólne spotkanie zaowocuje w nas dobrymi owocami.

Zapraszamy na następne spotkanie grupy Czcicieli Ducha Świętego dnia 14 lutego 2017r. Do zobaczenia!

s. Eugenia CSS

Zapisz