Listopad ze Słowem cz. 2
6 listopada 2014
Listopad ze Słowem cz. 4
8 listopada 2014

Listopad ze Słowem cz. 3

  • Jezus rzekł: Usuńcie kamień. Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie… Usuńcie kamień… normalnie nikt by nawet nie powiedział takiego zdania! Zasunięty kamień przy grobie był oznaką śmierci, końca… i my czasami zasuwamy różne kamienie… i mówimy: Panie, już cuchnie! Jezus chce byśmy odsunęli kamień nawet jeśli już cuchnie… jeśli według nas lepiej nie ruszać, bo tak wygodniej, mniej boleśnie… Jezus chce być dopuszczony do najciemniejszych zakamarków naszego życia, serca… do miejsc pełnych śmierci… Ile razy w sercu myślę, myślisz: Panie zostaw ją/jego… nie ma sensu… Panie już cuchnie… tkwi w grzechu… lepiej nie ruszać! A Jezus myśli inaczej! Jezus myśli Miłością! Ile kamieni trzeba odsunąć… Jezus mówi: Usuńcie kamień! Jak piękny jest człowiek, który do wszystkich “cuchnących” w sobie miejsc dopuścił Jezusa! Co we mnie cuchnie? Czego ciągle nie chcę ruszyć? Czego się boję? Gdzie położyłam/łem kamień i udaję, że za nim nic nie ma? Jak długo już to trwa? … Usuńcie kamień!
  • Jezus rzekł do niej: Czyż nie powiedziałem ci, że jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą?… Jedyne czego Jezus oczekuje to wiara! Jaka jest moja wiara? Czy na tyle duża, że pozwolę by usunięto kamień?
  • Usunięto więc kamień. Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: Ojcze, dziękuję Ci, żeś mnie wysłuchał. Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał… Jaki ważny moment: usunięto więc kamień… Ten moment zapamiętuje się! I co zrobił Jezus?… Podziękował Ojcu! Trzeba nam dziękować Bogu za każdy usunięty w naszym życiu kamień! Trzeba nauczyć się dziękować! I trzeba powracać do tak ważnych chwil, kiedy Boża łaska nas dotknęła i oczyściła… trzeba powracać z wdzięcznością!

s. Pia CSS