Na Gwidonowych ścieżkach
5 lutego 2015
Kolędowanie Płomyków Ducha Świętego
5 lutego 2015

Lubelskie przedszkolaki modlą się za siostry i mówią o bł. Ojcu Gwidonie

Pierwszego lutego w Przedszkolu Integracyjnym Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Lublinie została odprawiona przez ks. Tomasza Lisieckiego Msza Św. w intencji sióstr pracujących w przedszkolu.

Tego dnia każda z rodzin, obecna na Mszy św., losowo wybierała jedną z sióstr , którą w szczególny sposób zobowiązała się otaczać rodzinną modlitwą. „To najpiękniejszy dar, jaki możecie ofiarować swoim siostrom” – powiedział ks. Tomasz.

Tuż po Mszy św. odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego „Ojciec Gwidon – Patron przedszkola”. Wzięło w nim udział 12 rodzin. Prace wykonane na formacie A3 zróżnicowanymi technikami plastycznymi, przyciągały wzrok bogactwem kolorów. Ale nie jedynie na wykonanie jury zwracało uwagę. Tym razem istotniejsze było przesłanie pracy, czyli co one mówią o Ojcu Gwidonie? Wszystkie prace zostały wyróżnione. Wszystkie indywidualnie potraktowane. Co mówią o Patronie przedszkola? Podkreślają, że Ojciec Gwidon, to Patron obecny w życiu przedszkola – w codzienności i podczas uroczystości, to ten, który jednoczy wszystkich, który czuwa nad przedszkolem osłaniając je swoim płaszczem. To ten, którego charyzmat jest ponadczasowy, to przewodnik w drodze do Nieba, zasłuchany w poruszenia Ducha Świętego. To Ojciec czuły a jednocześnie dostrzegający potrzebujących. Otwarty na wszystkie dzieci, które są najpiękniejszym kwiatem jego posługi. To ten, który zostawia swój testament w symbolice duchackiego krzyża, który odkrywają i na nowo odczytują kolejne pokolenia. Po Mszy św. wszystkich czekała niespodzianka – spotkanie z Ojcem Gwidonem, który oczekiwał wszystkich z koszykiem pełnym łakoci. Radości było co niemiara. I jakoś nikt nie spieszył się do domu na niedzielny obiad… W roli Ojca Gwidona wystąpił rodzic Łukasz Hapka.

s. Agnieszka Radziwanowska CSS