DSC04442
Różaniec – Część Bolesna z dopowiedzeniami
18 października 2013
biblia
Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi?
20 października 2013

Matemblewskie Okno Życia

MATEMBLEWSKIE OKNO ŻYCIA URATOWAŁO JUŻ 3 NOWORODKI

Zakon Ducha Świętego już od ponad 800 lat prowadzi działalność na polu obrony ratowania i promowania postawy za życiem. Praca w Domu Samotnej Matki Caritas w Gdańsku Matemblewie to kontynuacja charyzmatu Bł. O. Gwidona
z Montpellier który dostrzegał naglące potrzeby swego czasu, ratując porzucone dzieci, bezinteresowną troską otaczał ciężarne kobiety.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że pozwala nam uczestniczyć w planach swojej miłości i i miłosierdzia owocujących nowym życiem i przemianą tak często poranionych serc. Wspominając setki twarzy Mam i dzieci, które skorzystały z pomocy naszego Domu , dziękujemy Panu Bogu za codzienne znaki Jego Opatrzności, miłości i troski o nas.

Matemblewskie OKNO ŻYCIA funkcjonujące przy Domu Samotnej Matki od czterech lat, w ostatnich 3 miesiącach uratowało 3 dzieci.

Pan Bóg pokazał nam jak ogromny sens ma czuwanie przy OKNIE ŻYCIA. To już trzeci raz pozostawiono dziecko w OKNIE ŻYCIA. Pierwszy przypadek miał miejsce 28 czerwca 2013 r. Wtedy Siostry znalazły w Oknie Życia nowo narodzoną dziewczynkę. Nieco później – tj 04.08.2013 r. alarm w Oknie Życia zadzwonił kolejny raz.  'W Oknie Życia pozostawiono drugą dziewczynkę. Trzeci raz alarm z Okna Życia usłyszano 28 września 2013r. Tym razem w Oknie Życia pozostawiono chłopca.

Trudno wyrazić co się czuje odbierając dziecko z Okna Życia.To mocne przeżycie….Radość, że Życie zostało uratowane.

W oczach tych pięknych dzieci można było dostrzec miłość Boga.
(autor: s. Samuela Ciesielska)