Duch Święty daje nam RADOŚĆ!
15 lutego 2020
Te Deum w Lublinie
18 lutego 2020

Miłość rodzi miłość

12 lutego 2020 r. w Przedszkolu nr 3 Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Krakowie miało miejsce niecodzienne spotkanie. Przedszkolaki w ramach projektu pt.: „Miłość rodzi miłość”, który realizują przez cały rok, włączają się w uroczystość Jubileuszową 800-lecia posługi Zgromadzenia na Ziemiach Polskich i uczą się czynnej miłości do Boga i bliźniego. Słowa Ewangelii Mt 25,31-36 poruszyły serce bł. Ojca Gwidona i były inspiracją do założenia Zakonu Ducha Świętego.

Także dla nas słowa Pana Jezusa: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili„, są motorem w podejmowanych działaniach. Gdziekolwiek pójdziemy i cokolwiek czynić będziemy, wszystko po to, by rozprzestrzeniać woń miłosierdzia. Miłosierdzie to czyn, konkretny czyn, a dzieci w wieku przedszkolnym bazują na konkretach.

Jednym z zaplanowanych zadań było przybliżenie postaci bł. Ojca Gwidona z Montpellier. W związku z tym przygotowano przedstawienie pt. „Życie bł. Ojca Gwidona” w czterech odsłonach. Przedszkolaki wspaniale wcieliły się w role przez siebie wybrane, każdy był potrzebny, każdy był ważny. Premierowy występ odbył z okazji Dnia Babci i Dziadka, następny przy okazji wspólnego kolędowania z rodzicami, kolejny koleżeński dla wszystkich przedszkolaków i personelu przedszkola oraz dla grupy Czcicieli Ducha Świętego.

Ostatni goście przybyli 12 lutego z Parafii Mariackiej w Krakowie, a byli to członkowie Klubu Seniora z ks. wizytatorem Albertem Wołkiewiczem i s. Mileną Banaś CSS, opiekunami grupy. Przywitani zostali bardzo serdecznie przez s. dyrektor Adrianę Miś, która zapoznała obecnych z historią przedszkola w Krakowie, które istnieje już 80 lat. Choć scenariusz tego przedstawienia powstał lata temu, to ze względu na towarzyszące nam uroczystości, przedstawienie zostało ubogacone o sceny podkreślające Jubileusz 800-lecia Zakonu Ducha Świętego w Polsce i 80-lecia przedszkola w Krakowie. Siostry, przygotowując dzieci do spotkania ze starszymi, uwrażliwiały młode serca na dar drugiego człowieka, wskazując źródło radości płynącej z dawania, dzielenia się uśmiechem, talentem, czy własnoręcznie wykonaną laurką.

Po przedstawieniu przedszkolaki wręczyły samodzielnie wykonane serduszka, a na sali słychać było takie słowa: „Dzieci dały nam kawałek serca, a nam właśnie tylko tego brakuje”. Wspólne spotkanie zakończyło się wielkimi brawami, życzliwym słowem i słodkim poczęstunkiem.

„Miłość rodzi miłość”, za nami już wiele momentów, kiedy przedszkolaki się o tym przekonały, a przed nami kolejne plany… To taki skromny, ale o wielkich owocach, udział przedszkolaków w Roku Jubileuszowym.

s. Eligia CSS