Orszak Trzech Króli
6 stycznia 2017
biblia
Ten jest …
7 stycznia 2017

Misyjne Święto dzieci

Proszowice. W wielu krajach Objawienie Pańskie jest szczególnym świętem dzieci. Myślę tu zwłaszcza o tych wszystkich dzieciach, które są skarbem i błogosławieństwem dla świata, a także tych, którym one pomagają: ich rówieśnikach pozbawionych dzieciństwa. (Benedykt XVI, Anioł Pański, 6 stycznia 2009 r.)

W uroczystość Trzech Króli obchodzimy Światowy Dzień Misyjny Dzieci. To ich patronalne święto obchodzone jest w katolickich parafiach na całym świecie. Dzień ten ustanowił w roku 1950 papież Pius XII, wybierając dla niego uroczystość Objawienia Pańskiego lub najbliższą niedzielę po święcie Trzech Króli. W Polsce po raz pierwszy dzieci świętowały go w 1984 r.

W to światowe dzieło włączają się i nasi mali parafianie, należący do grupy misyjnej – beneficjentami ich zbiórek są ich rówieśnicy z krajów rozwijających się.

6 stycznia mali misjonarze ofiarowali uczestniczącym w nabożeństwach kredę i kadzidło, chcąc wspomóc siostry ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, działające na kontynencie afrykańskim. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ich pracę modlitwą i ofiarą.

Uroczyste świętowanie uświetnił też w tym dniu orszak, który przeszedł ulicami Proszowic.

s. Łucja Kramarz CSS