Nasze spełnione marzenie – film
10 czerwca 2021
Powołani do radości
14 czerwca 2021

Młode Chmielniczanki bronią życia!

Nie tylko w Chmielniku, ale i w całej Ojczyźnie, potrzebny jest głos i czyn w obronie życia. W tym właśnie dziele mogły się wykazać nasze uczennice, które poznając O. Gwidona  na katechezie,  w „Płomykach Ducha Świętego” i na wyjazdach z Siostrami, rozwijają wrażliwość na pomoc bezbronnym, cierpiącym i samotnym. Podjęcie udziału w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia okazał się sukcesem, przez co przesłanie i wymowa ich prac, ma możliwość dotarcia do wielu osób.

Laureatki XVII Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”:
Blanka Styrcz z kl.  IV  – zajęła I MIEJSCE w kategorii multimedialnej za filmik pt. „STUDIO ŻYCIA”
Klara Bielecka z kl. VIII  – WYRÓŻNIENIE w kategorii plastycznej za obraz pt. „Kwiat między cierniami”.

W tym roku konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka odbył się w trzech kategoriach artystycznych: literackiej, plastycznej i multimedialnej oraz w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz wszystkie klasy szkół ponadpodstawowych. Zgłoszono do niego 1479 prac – w tym 10 z Chmielnika przez katechetki: Siostry i Panią Marzenę.

Organizowany od 17 lat Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki daje młodzieży możliwość wypowiedzenia się na różne tematy związane z ochroną życia człowieka.

s. Gracjana Pawełczak
s. Konstancja Piskor

Dodatkowe informacje z finałowej gali i nagrodzone prace plastyczne: