SAM 7709
Trwając w radości…
22 kwietnia 2017
biblia
Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych…
23 kwietnia 2017

Nasza pani Krzysia – Krystyna Twardosz

P6130240

Kraków, Lotnicza. We wspólnocie Sióstr na ulicy Lotniczej żegnamy panią Krystynę Twardosz, która mieszkała z nami od 13 lat. Pani Krzysia była rodzoną siostrą naszej śp. s. Kolumby Twardosz. Była ona osobą konsekrowaną przynależącą do świeckiego Instytutu Caritas Christi. Urodziła się 11 czerwca 1925 r. w Zamościu, natomiast zasnęła w Panu w Wielkanocny Poniedziałek 17 kwietnia 2017 r.

Pani Krystyna była osobą rozmodloną, mądrą, pogodną, kulturalną i inteligentną. Każdej siostrze starała się sprawić jakąś miłą niespodziankę z racji imienin oraz wręczyć z dedykacją imieninową napisany przez siebie wiersz. Dla każdego zawsze miała dobre słowo i uśmiech.

Przez ostatnie lata opiekowały się nią s. Stanisława, s. Marietta i s. Joanna. A kiedy we wrześniu jej stan się pogorszył szczególną troską objęła ją pielęgniarka s. Rafała. Panią Krystynę odwiedzała również s. Przełożona Kazimiera, która wstąpiła do niej też w Niedzielę Zmartwychwstania. Siostra Kazimiera wspomina, że p. Krzysia tego dnia razem z nią próbowała wyśpiewać Alleluja, jej ostatnie Alleluja.

Odchodziła do Domu Ojca wśród modlitw wspólnoty Sióstr z Lotniczej, trzymając w dłoni gromnicę, w obecności Ks. Kapelana Czesława Paca, który udzielił jej absolucji, gdyż w Wielki Czwartek przyjęła Sakrament namaszczenia chorych.

Pogrzeb śp. Krystyny Twardosz odbędzie się we wtorek 25 kwietnia 2017 r. o godz. 11.00 na Cmentarzu Rakowickim, gdzie spocznie w grobowcu razem ze swoimi śp. Rodzicami.

s. Pia CSS