Gwidonowe Okno: Służba w pandemii
2 maja 2020
Tydzień modlitw o powołania
3 maja 2020

Niedziela Dobrego Pasterza

„Każde powołanie rodzi się z tego miłującego spojrzenia, z jakim Pan wyszedł nam na spotkanie, być może właśnie w chwili, kiedy nasza łódź była ogarnięta burzą „.
Z Orędzia Ojca Świętego Franciszka na 57 Światowy Dzień Modlitw o Powołania

 

W Kościele IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jest  jako dzień modlitw o powołania do służby Bożej. W obecnym czasie, w pewien sposób przeżywamy „burzę”. Są to burzliwe czasy naznaczone ogólnoświatową pandemią, izolacją, ograniczonym dostępem do Sakramentów świętych z uwagi na restrykcje związane z Covid -19. Jednak Pan Jezus nie przestaje kochać, nie przestaje patrzeć z miłością, nie przestaje powoływać. Wciąż wychodzi na spotkanie oczekując hojnej i odważnej odpowiedzi. Czy odpowiesz? Czy pójdziesz po wodzie jak św. Piotr? Czy zaufasz?

„Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!”
Mt 14, 27

„Odwagi, nie lękajcie się! Jezus jest obok nas i jeśli uznajemy Go za jedynego Pana naszego życia,
On wyciąga ku nam rękę i chwyta nas, aby nas zbawić.”

Papież Franciszek

Warto w tę niedzielę i nie tylko, pomodlić się o wierność dla tych, którzy już są na drodze powołania świeckiego, kapłańskiego czy życia konsekrowanego, by „przeciwne wiatry” i „burze” nie odebrały im radości, by nie poddali się rutynie, niepewności, lecz ufnie szli za Panem. Prośmy także szczególnie za poszukujących swojej drogi życia, o odwagę, aby nie uciekali przed miłującym spojrzeniem Jezusa.

Oto historia o małym kamyczku leżącym na dnie jeziora:

Otóż pewnego dnia wyławiacze kamieni złowili go i wyciągnęli na ląd. Kamyk był ciekaw, gdzie zostanie umieszczony przez ludzką dłoń? Marzył o tym, że może będzie zdobił pierścień króla i wtedy podwładni będą go całowali, a może zostanie umieszczony w koronie królowej i będzie przez wszystkich podziwiany jego blask, a może będzie zdobił słynną mozaikę, a może… Tymczasem ludzka dłoń umieściła go w jakiejś dużej ścianie. Kamyk nie był zadowolony, wiercił się i kręcił, aż w końcu wypadł na posadzkę. Kiedy się ocknął spojrzał w górę i zobaczył że był umieszczony w pięknej mozaice przedstawiającej Chrystusa, źrenica oka Jezusa była pusta, ponieważ właśnie z tego miejsca wypadł kamyk.

Każdy z nas jest takim „kamykiem” w dłoniach Dobrego Boga układającego wspaniałą mozaikę świata. Każdy kamyk jest ważny i potrzebny! Każdy z nas ma swoje określone miejsce! Oby nas w nim nie zabrakło. Oby Boża mozaika była wypełniona tak jaki zamierzył to Boski Stwórca.

s. Edyta CSS

Całość Orędzia Ojca Świętego Franciszka: https://papiez.wiara.pl/doc/6228070.Slowo-powolania