Z wiarą w moją przyszłość
22 września 2018
III Kongres Młodych Konsekrowanych
25 września 2018

Niezwykła Misjonarka

W tym  roku mija 130 lat od wstąpienia do zakonu karmelitanek bosych w Lisieux św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Prowadziła ona w klasztorze życie ukryte – wypracowała swoją doktrynę „małej drogi”- miłości i ufności.  Zawsze pragnęła głosić Ewangelię na całym świecie i wyjechać na misje. Podczas ziemskiego życia nie zrealizowała tego życzenia. Jednak od kilku lat pielgrzymuje po świecie i jest w takich miejscach, gdzie nawet misjonarze nie docierają. Burundi to już 68 kraj, który odwiedza. W dniach 29-30 sierpnia jej relikwie przybyły do naszej parafii w Gatara, która liczy prawie 100 lat i jest pierwszą w Burundi, mającą za patronkę św. Tereskę.

Na jej przyjęcia parafia gorliwie przygotowywała się przez 9-dniową nowennę. Podczas uroczystej mszy wierni bardzo licznie zgromadzeni modlili się za Burundi. Ze względu na bezpieczeństwo relikwie Niezwykłej Misjonarki przyniesiono do domu formacyjnego naszego Zgromadzenia. Była to dla każdej siostry naszej wspólnoty ogromna radość. Powierzałyśmy św. Teresie rozwój Zgromadzenia, szczególnie tu na Czarnym Lądzie. W tym samym czasie z Polski dotarł do nas obraz z wizerunkiem św. Teresy namalowany przez  s. Christellę.

Świętej Patronce Misji oddajemy nasze życie konsekrowane i misyjne pełne wiary i miłości, pragnąc służyć każdemu człowiekowi swoją obecnością i pomocą.

s. Natanaela CSS