biblia
Daj Mi pić!
17 marca 2017
DSC00120
Prawda was wyzwoli
20 marca 2017

Niezwykły CUD – możesz tam być!

00063282

Jest w zasięgu Twojego miejsca zamieszkania i Twoich możliwości, choć nie do końca… Żeby być na miejscu TEGO CUDU, trzeba spełnić określone warunki. Wymienię Ci je. Potrzebny jest Twój czas: 60 minut z 1440 minut, które masz do dyspozycji w niedziele lub 30 minut z 1440 minut każdego dnia w ciągu tygodnia, następnie konieczna jest Twoja wiara (choć ona wcale nie jest tak do końca Twoja, bo jest darem łaski) i… miłość, która chce się spotkać z TYM, którego kocha. Czego człowiek nie zrobi, jeśli chce się spotkać z Ukochanym!!!

Jeszcze jedno: to zawsze jest Jego inicjatywa: On zaprasza Cię na Ucztę przyjaciół, działa w Twoim sercu przez Ducha Świętego. To On jest w nas Sprawcą tego, że chcemy być z Nim. Jedno jest pewne, jeśli przyjdziesz, odpowiesz na zaproszenie, zobaczysz CUD!!! Doświadczysz Jego obecności, ON będzie przenikał Cię całego, będzie uzdrawiał, umacniał, leczył. Dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych, dla Ciebie też, jeśli tylko uwierzysz.

Pragniesz Boga, nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo Bóg pragnie Ciebie!

Ten niezwykły CUD to Eucharystia.

Rozczarowany?
Uwierz mi, jeśli pozwolisz, aby łaska dotknęła Twojego serca, już nigdy nie opuścisz żadnej możliwości uczestniczenia w Niej i przyjęcia Jezusa. Wiem dlaczego ginęli śmiercią męczeńską męczennicy niedzieli, którzy nie wyobrażali sobie życia bez Eucharystii.

Każda Eucharystia jest niepowtarzalna i jedyna! To, co się dokonuje jest niezwykłe: Bóg przychodzi do Ciebie, jest z Tobą, wchodzi w każdy moment Twojego życia, ale Ty też jesteś z Nim, uczestniczysz w Jego życiu. Przyjmujesz Jego Ciało w małej kruszynie chleba, a ON przyjmuje Twoje ciało, bierze na siebie wszystko to, co przeżywasz, z czym się zmagasz, czego doświadczasz.

I to jest Komunia; twoje zjednoczenie z Nim, Bóg jest w Tobie, a Ty w Bogu. Jesteś prawdziwie wielkim, kiedy przychodzisz do Jezusa z całą swoją kruchością, takim, jakim jesteś i służysz z miłością innym. Jezus uwielbia, kiedy kochasz Jego miłością, kiedy ktoś dzięki Tobie, Twojemu otwarciu się na Niego, poznaje miłość Boga. Stajesz się Jego błogosławieństwem, Jego uśmiechem dla świata. Niczym bardziej nie uszczęśliwisz człowieka, niż tym, że przyprowadzisz go do Niego, bo wszystko inne przemija. Największym i niezwykłym Darem, jakim możesz obdarzyć drugiego jest Eucharystia ofiarowana w jego intencji. Największe miliony i bogactwa to nic w porównaniu do wartości Eucharystii, w której Bóg w Jezusie oddaje się cały człowiekowi, a człowiek uczestniczy w zbawczych dziełach Boga, cały zanurzony w wieczności.

Św. Tarsycjuszu rozmiłowany w Eucharystii módl się za nami

s. Tarsycja CSS