25 lat życia ślubami
18 maja 2021
Wielkie oczekiwanie
22 maja 2021

Nowenna 2021

W dniach 14-22 maja 2021 r. w kościele pw. św. Tomasza Apostoła w Krakowie odbyła się uroczysta nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym roku miała ona inny charakter – dziękczynny za łaski Roku Jubileuszowego 800-lecia posługi Zakonu Ducha Świętego na ziemiach polskich.

Każdego dnia nowenny do krakowskiego Wieczernika pielgrzymowały kolejno parafie, w których posługują na co dzień siostry duchaczki. Księża Proboszczowie, siostry i świeccy przedstawiciele parafii łączyli się z nami, przyzywając Ducha Świętego modlitwą nowennową: Wezwaniami do Ducha Świętego oraz dziękczynieniem Bogu za dar Ducha Świętego poprzez uczestnictwo w Eucharystii. Przez 9 dni wszyscy zebrani na nowennie podejmowali refleksję o Darach Ducha Świętego w życiu chrześcijanina.

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, Koronka do Ducha Świętego, Wezwania do Ducha Świętego – to wszystko sprawiło, że w Krakowie powstał prawdziwy Wieczernik, w którym w sercach i na ustach sióstr i wiernych wciąż trwało wołanie: „Przyjdź, Duchu Święty…!”

Dla pielgrzymujących do naszego kościoła była to również możliwość zwiedzenia klasztoru Domu Generalnego Zgromadzenia oraz czas radosnej agapy z Siostrami.

Niech Duch Święty będzie uwielbiony za łaski, jakimi każdego dnia nas obdarza, łaski Roku Jubileuszowego, łaski nowenny.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest świętem patronalnym Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia.