Płyń do celu
6 sierpnia 2015
biblia
Jam jest chleb życia…
9 sierpnia 2015

Oblubieniec czeka już

Na początku lipca rozpoczęłyśmy miesięczne przygotowanie do ślubów wieczystych. Wieczernikiem naszego spotkania formacyjno – wypoczynkowego było Międzybrodzie Bialskie.

Piękny i niezapomniany czas zbliżania się do Oblubieńca w Słowie Bożym, adoracji, bogactwie charyzmatu naszej Rodziny Zakonnej, istocie i wartości ślubów zakonnych, jedności i miłość wspólnoty, dostrzegania Boga na górskich szlakach
i poznawania Go w otaczającej przyrodzie i drugim człowieku … To „tarcza” upływających chwil, które były nam dane. Po co taki czas? BY MÓC SIĘ ZATRZYMAĆ! By spojrzeć jeszcze raz na swojego Oblubieńca, który czeka, wypatruje, KOCHA. Aby zatęsknić, i zapragnąć jeszcze więcej… a w tym niedosycie ZJEDNOCZYĆ SIĘ JUŻ NA ZAWSZE.

Cieszymy się bardzo z możliwości spędzenia wspólnotowego czasu również
z pozostałymi juniorystkami. To radość bycia ze sobą, rozmów, piękna „różności”,
a tym samym siły jedności siostrzanych relacji. Dziękujemy Naszej Matce Generalnej za przyjazd i spotkanie z nami. Za słowa, które są umocnieniem, ale
i wielką misją dla każdej z nas. Dziękujemy Siostrze Wikarii Marianie-naszej mistrzyni junioratu, za dar serca przepełnionego Bożą mądrością. Całej wspólnocie Sióstr w Międzybrodziu, która uczyniła ten dom, nie przystanią, lecz prawdziwym domem miłości, otwartości i życzliwości.

Niech za wszystko i we wszystkich będzie Bóg uwielbiony.