Duchaczki na Stadionie Młodych
8 października 2018
W poszukiwaniu Ducha Świętego
18 października 2018

Odeszła do Pana – s. Emilia Konieczna

10 października  b.r., w kościele św. Tomasza w Krakowie odbyła się Msza Św. pogrzebowa w intencji śp. s. Emilii Leokadii Koniecznej. Siostra Emilia poświęciła swoje życie Jezusowi, Oblubieńcowi przez profesję zakonną, w zakonie przeżyła 65 lat. Eucharystię koncelebrowali ks. Filip Badurski, ks. Paweł Mielnik, ks. Stanisław Sroka oraz ks. Tadeusz Biela TDŚ.

W homilii ks. Filip Badurski podkreślił, iż modlimy się i dziękujemy za wszystko co s. Emilia uczyniła w swoim życiu: dla Boga, Kościoła Powszechnego, Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego i wielu z nas.

„Jak pięknie w swoim życiu potrafiła być ewangeliczną Martą krzątająca się około zwykłych rozmaitych spraw życiowych, przygotowującą posiłki, ale i jednocześnie potrafiła być ewangeliczną Marią wsłuchującą się w głos Pana. Dzięki temu też potrafiła jednocześnie głodnych nakarmić, spragnionych napoić, ale i strapionych pocieszać i modlić się za żywych i umarłych.

Śp.  s. Emilia przygotowując codzienne uczty dla sióstr, kapłanów i bliźnich dobrze znała trud tej pracy, dlatego tą swoją codziennością w przygotowywaniu posiłków, codziennością wzmocnioną modlitwą, codziennością życia zakonnego w duchu błogosławionego Ojca Gwidona, codziennością naznaczoną krzyżem duchackim, ale przede wszystkim codziennością naznaczoną udziałem w uczcie eucharystycznej samego Chrystusa, swojego Mistrza, zasłużyła sobie być tą wybraną i zaproszoną na ucztę samego Baranka”.

Niech zatem historia życia tych cichych i pokornych, siostry Emilii, będzie lekcją życia, abyśmy też tam się dostali i na wiek wieków śpiewali:

O stań się, Jezu, dla duszy

Radością Paschy wieczystej

I nas, wskrzeszonych Twą mocą,

Do swego przyłącz orszaku.

Śp. S. Emilia Konieczna spoczęła w grobowcu zakonnym na Salwatorze w Krakowie.

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen