Huta w Krakowie: „Nieprzyjaciela odpędź w dal”
23 kwietnia 2015
Pielgrzymujemy do „źródeł naszej wiary”
24 kwietnia 2015

Odeszła do Pana s. Franciszka

SIOSTRA FRANCISZKA LEOKADIA GÓRA (1928 – 2015)

S. Franciszka urodziła się 3 maja 1928 roku we wsi Kocudza Dolna k. Janowa Lubelskiego, 6 stycznia 1953r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Krakowie. Nowicjat rozpoczęła 2 września 1954r. przyjmując zakonne imię s. Franciszka. Śluby wieczyste złożyła 31 sierpnia 1961r.

Od pierwszych ślubów przez całe życie zakonne pełniła z poświęceniem i oddaniem powierzone Jej posługi. Przez szereg lat, wypełniała proste i zarazem niezbędne obowiązki na kolejnych placówkach: Lublin, Pacanów, Leżajsk, Biskupice, Sułoszowa. Kraków, Proszowice, Chmielnik,. W 1982 r. została po raz pierwszy skierowana do Babic k/Krakowa, gdzie przez kolejne dziesięć lat podejmowała powierzone jej obowiązki. Powróciła ponownie do Babic w 2005 roku; pozostała w tym domu zakonnym do końca swego życia. Na ile tylko pozwalały jej siły, służyła pomocą w wypełnianiu codziennych prac domowych. Odeszła do Pana po ciężkiej chorobie, 16 kwietnia 2015 r. przeżywszy 87 lat, w tym 62 lata w zakonie. Pochowana została w grobowcu zakonnym na Cmentarzu parafialnym w Babicach.

Przez całe życie cechowała ją postawa cichości i pracowitości. Jak jej święty Patron –Franciszek – wędrowała wiernie za Chrystusem, kochając prostotę, ubóstwo, nie wymagając wiele dla siebie. Podążała w Górę, siejąc dobro na ziemi. Jej modlitwie można było powierzać wszystkie intencje – była przed Panem jak „wieczna lampka”. Pozostając niejako w cieniu, umiała ofiarować swoje siły i życie całe, aż po ostatnie dni – naznaczone chorobą i dotkliwym cierpieniem – dla Jezusa, z miłości do Niego.

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE…