biblia
…błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi…
11 grudnia 2016
Huta Ducha Świętego – duchowe macierzyństwo na wzór Maryi
14 grudnia 2016

Ogień dla nas i całego świata 2

Kraków, dnia 10. 12. 2016 roku nasze siostry wybrały się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na kolejne spotkanie będące kontynuacją rekolekcji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 pt.: „Dary Ducha Świętego: dar rozumu”.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16:30, najpierw ks. bp Grzegorz Ryś wyjaśnił kim jest Duch Święty i co oznacza dar rozumu oraz odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące działania Ducha Świętego w zwykłej codzienności. Ksiądz biskup Grzegorz Ryś wspomniał m. in., że dar rozumu polega na zdolności oceniania rzeczywistości taka jaka ona jest, oraz że nie można zrozumieć człowieka, jeśli chce się go objąć tylko umysłem, a nie mam się dla niego miejsca w sercu (…). Oto rozumne przylgnięcie do Boga: ZAUFANIE, którego wzorem jest Maryja.
Następnie członkowie wspólnoty „namARKA” dzielili się swoim świadectwem – doświadczeniem wartości wspólnoty. Eucharystia rozpoczęła się o godzinie 18:00 pod przewodnictwem ks. bp Jana Zająca. Po mszy świętej była modlitwa uwielbienia, którą ubogacali muzycznie bracia z Towarzystwa Ducha Świętego wraz z zaprzyjaźnioną młodzieżą.

s. Kamila CSS

Zapisz

Zapisz