Odeszła do Pana – s. Wenancja Chmielewska CSS
23 stycznia 2019
Boże paradoksy na Donbasie – świadectwo
31 stycznia 2019

Panama w Krakowie

Zakończyły się 34 Światowe Dni Młodzieży w Panamie i choć nie byłyśmy tam fizycznie, to trwałyśmy w duchowej łączności. Starsze siostry towarzyszyły młodym modlitwą i oglądając w tv wydarzenia z Panamy. Młodsze siostry wzięły udział w czuwaniu modlitewnym, które odbyło się 26–27 stycznia w Sanktuarium św. Jana Pawła II pod nazwą „Panama w Krakowie”.

W spotkaniu młodych w Krakowie wzięło udział prawie 500 młodych ludzi naszej Archidiecezji. Przez 24 godziny łączyliśmy się poprzez telemost z Ojcem Świętym i młodzieżą całego świata, by razem przeżywać czuwanie, Eucharystię i radość bycia we wspólnocie Kościoła.

Razem z młodzieżą trwałyśmy na modlitwie uwielbienia i adoracji Najświętszego Sakramentu. Miałyśmy okazję wysłuchać wspaniałych świadectw młodych ludzi, którzy oddali swoje życie Jezusowi i wspólnie z nimi modlić się rozważając tajemnice radosne Różańca Świętego. Najważniejszym momentem była uroczysta Msza Święta, którą koncelebrowali krakowscy biskupi: kard. Stanisław Dziwisz, bp Damian Muskus i bp Jan Zając oraz księża duszpasterze młodzieży.

„Panama w Krakowie” to czas niesamowitych spotkań z Bogiem i drugim człowiekiem. Dziękujmy Wam młodzi ludzie za Wasz entuzjazm, radość i otwartość. Razem z Wami pragniemy śpiewać: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego!” (Łk 1,38)

s. Zofia CSS