10
Październikowe poszukiwania w Duchu Świętym!
28 października 2017
DSC02516
Tydzień misyjny w Międzybrodziu Bialskim
28 października 2017

Pielgrzymowanie na warszawską ziemię

3

Lublin. 21 października 2017 r. – w jesienną sobotę grupa Czcicieli Ducha Świętego z Lublina o godz. 7.00 rozpoczęła pielgrzymowanie na warszawską ziemię.

Cel każdej pielgrzymki jest ten sam: idziemy, czy jedziemy, aby stanąć przed obliczem Pana, przed obliczem Jego Matki, świętych czy błogosławionych.

Pierwszym miejscem naszego zatrzymania się był Wilanów. Tutaj czekała na nas pani Ewa Ferenc-Lech, wieloletnia nauczycielka SP141 w Warszawie, która z wielkim entuzjazmem i miłością do stolicy przybliżała nam jej zabytki, historyczne znaczenie i swoisty urok tegoż miasta.

Kolejnym punktem pielgrzymki była Świątynia Opatrzności Bożej, którą zwiedziliśmy i o godz. 12.00 swoje intencje złożyliśmy w czasie Mszy świętej. Potem pojechaliśmy na ul. Kobielską do domu naszych Sióstr, gdzie czekał już gorący i pachnący obiad, podczas którego s. Honorata zagrała na skrzypcach kilka utworów muzycznych. Po odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego w kaplicy Sióstr, pojechaliśmy na Żoliborz do kościoła św. Stanisława Kostki, by pomodlić się przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i zwiedzić muzeum.

s. Maksymiliana CSS, s. Eligia CSS