Płomyki Ducha Świętego

Pacanów

Wspólnota „Płomyków Ducha Świętego” w Pacanowie to grupa do której należy 30 dzieci z klas III- VI.

Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 13.00.

Płomyki wspólnie się modlą, kierując swoje modlitwy do Ducha Świętego i odmawiają koronkę ku Jego czci. Spotykają się raz w tygodniu, by się poznawać i bawić oraz uczyć, jak można pomagać bliźniemu. Poznają tego, który zapoczątkował dzieło miłości miłosiernej w Zakonie Ducha Świętego - bł. Ojca Gwidona z Montpellier.

Obecnie grupę prowadzi s. Bernardyna Starzec CSS.

Chmielnik

Płomyki Ducha Świętego w Chmielniku obecnie prowadzi s. Konstancja Piskor CSS.

W skład grupy wchodzi 18 dzieci w wieku szkolnym. Spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 16.00 – 17.00.

Podczas spotkań dzieci poznają charyzmat bł. O. Gwidona, czynnie przeżywają Tydzień Misyjny włączając się w modlitwę za misjonarzy, biorą udział w konkursach (np. konkurs plastyczny „Przygoda św. Mikołaja”), przygotowują jasełka i chętnie angażują się w różne dzieła przy parafii, a także wyjeżdżają na letnie rekolekcje formacyjne „Rekolekcje z Ojcem Gwidonem”.

Buraniro, Afryka

Amahoro n’akanyamuneza mu Mutima Mweranda - Radość i pokój w Duchu Świętym

Tym zawołaniem witamy się na początku naszych spotkań.

Spotykamy się raz w miesiącu w soboty. Ilość dziewcząt uczestniczących w spotkaniach to od 40 do 70, w zależności od zajęć w szkole. Przychodzą z daleka – ok. 2 godziny drogi.

Dziewczęta bardzo sobie cenią przynależność do wspólnoty Płomyków Ducha Świętego i chętnie przychodzą na spotkania. Mówimy na nich o Duchu Świętym – o Jego roli w Kościele. Na każdym spotkaniu odmawiamy Koronkę ku czci Ducha Świętego i śpiewamy pieśni do Ducha Świętego. Te spotkania są urozmaicane w zależności od Roku Liturgicznego: np.: w Wielkim Poście odprawiamy wspólną Drogę Krzyżową, a w Okresie Bożego Narodzenia jest Adoracja przy żłóbku Dzieciątka Jezus.

Obecnie grupę prowadzi s. Dolores Roś CSS.